Juve u polufinalu Kupa Italije, Mihini “bikovi” nemoćni [VIDEO]

Mario Mandžukić i Vanja Milinković-Savić

Juventus – Torino 2:0 (1:0)
Daglas Kosta 15’, Mandžukić 67’

Fudbaleri Juventusa su napravili još novi korak ka odbrani jednog od trofeja osvojenih prošle sezone. “Stara dama” se plasirala u polufinale Kupa Italije, savladavši u četvrtfinalu gradskog rivala, ekipu Torina sa 2:0.

Juventus je zapretio od samog početka utakmice, ali je Vanja Milinković-Savić, za koga se večeras odlučio Siniša Mihajlović, bio siguran na golu “bikova”. U 15. minutu srpski golman je morao da kapitulira, pošto je Daglas Kosta volej udarcem sa ivice kaznenog prostora neodbranjivo poslao loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije Torino je mogao do izjednačenja, ali je Niang iz teške pozicije pogodio stativu. Bila je to i najozbiljnija prilika koju su fudbaleri Siniše Mihajlovića stvorili za 90 minuta.

Sve je bilo poznato u 67. minutu, kada je Mandžukić izašao kao pobednik iz duela “jedan na jedan” sa Vanjom Milinković-Savićem. Drugom golu “Stare dame” prethodio je faul Kedire nad Akvom. Sudija Doveri je iskoristio video tehnologiju, ali i pored očiglednog prekršaja Kedire, nije promenio svoju odluku, već je priznao gol Juventusa. Usledio je buran protest Siniše Mihajlovića, kome je potom sudija pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Juventus će u polufinalu Kupa Italije igrati protiv Atalante, koja je u utorak eliminisala Napoli. Drugi polufinalni par čine Milan i Lacio.