KAKVA DRAMA NA ,,EMIREJTSU”! Beljerin junak Arsenala [VIDEO]

Beljerin

Fudbaleri Arsenala i Čelsija odigrali su večeras na ,,Emirejtsu” nerešeno, 2:2, u derbiju 22. kola Premijer lige.

Od početka se videlo da će ovo biti jedna otvorena utakimica, što se ispostavilo kao tačno. Sjajnu šansu prvo je imao Morata, kada je imao jedan na jedan situaciju sa Petrom Čehom, ali samo Španac zna zašto je tako loše reagovao i nije doveo Čelsi u vođstvo.

Nedugo zatim, Aleksis Sančez, a nakon njega i Aleksandar Lakazet imali su prilike za domaći tim, ali fenomenalne intervencije Tiba Kurtoe sprečile su sigurne pogotke.

U drugom delu, nastavilo se istim tempom i u 63. minutu, Džek Vilšir ,,zakucava” loptu iza leđa nemoćnog Kurtoe i donosi veliko slavlje domaćima. Već u narednom napadu, Beljerin startuje u šesnaestercu i faulira Edena Azara za jedanaesterac, Belgijanac nije propustio takvu priliku.

Izmene Antonija Kontea, Zapakosta i Vilijan, donele su sjajnu akciju nakon koje je odlični Markos Alonso doneo preokret Čelsiju u 84. minutu i činilo se pobedu na kraju. Nije tako mislio Ektor Beljerin koji je u 92. minutu natrčao na odbijenu loptu i poslao je iza leđa ponovo nemoćnog Tiba Kurtoe.

Šansu da tri boda donese svom timu imao je Morata pošto je Čelsi odmah krenuo sa centra, Čeh je to zaustavio, Davide Zapakosta je natrčao, ali prečka je bila saveznik Arsenala večeras.

Sjajna utakmica je i opravdala epitet derbija.