Hrvatska deklasirala Srbiju na startu Evropskog prvenstva [VIDEO]

Hrvatska - Srbija 32:22

Hrvatska – Srbija 32:22 (14:9)

Rukometaši Srbije porazom su počeli nastup na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj i nastavili tendenciju iz pripremnog perioda tokom kojeg su poraženi čak pet puta.

Neizvesnost u dvorani “Spaladijum” u Splitu trajala je 24 minuta, do rezultata 10:9, iako je Srbija od početka meča bila u podređenoj ulozi, a zanimljivo je da nijednom na utakmici nije imala vođstvo te da je rezultat samo jednom bio izjednačen (2:2).

Od gola Dobrivoja Markovića koji je na početku 25. minuta smanjio na 10:9 Srbija do kraja prvog poluvremena nije postigla gol, a Hrvatska je sa četiri gola u nizu na odmor otišla sa pet golova prednosti (14:9).

Manuel Štrlek u pobedi nad Srbijom 32:22

Drugo poluvreme počelo je novim golom domaće selekcije, a sedmominutni prazan hod prekinuo je Nemanja Ilić za smanjenje rezultata na 15:10. Pokušavao je selektor Jovica Cvetković da pokrene svoje igrače, menjao je odbrane, menjao golmane, ali ništa nije vredelo, a Srbija u drugom poluvremenu nijednog trenutka nije uspela da priđe na manje od pet golova minusa.

Dvorana Spaladium na utakmici sa Srbijom

Na kraju su Hrvati ostvarili ubedljiv trijumf, a srpskim reprezentativcima ostaje da pokušaju da u utakmicama sa Švedskom i Islandom pokušaju da poprave utisak i izbore plasman u drugu fazu.

Najefikasniji kod Srbije bio je Nenadić sa 6 golova, Nemanja Zelenović je postigao 5 iz isto toliko pokušaja, dok je Nemanja Ilić bio trostruki strelac.

Hrvatske navijačice na utakmici sa Srbijom 32:22

Srpski golmani najblaže rečeno nisu imali svoj dan, Vladimir Cupara je odbranio samo 4 od 28 šuteva ka svom golu, dok Tibor Ivanišević nije zaustavio nijedan od četiri udarca.

Kod Hrvatske Stepančić je postigao 6 golova iz 6 pokušaja, šestostruki strelac bio je i Manuel Štrlek, dok su Horvat i Cindrić postigli po 4 gola.

Naredni protivnik biće Švedska, a utakmica je na programu u nedelju od 18.15 časova.