Težak poraz Olimpijakosa u Španiji, Žalgiris slavio u uzbudljivoj završnici

Jorgos Printezis u porazu Olimpijakosa od Baskonije 86:54

Osim Reala i Anadolu Efesa pobede u današnjim utakmicama 17. kola Evrolige ostvarili su Žalgiris i Baskonija.

Baskonija je Olimpijakosu nanela težak poraz, a pirejski klub se kući vraća sa čak 32 poena minusa. Situacija posle prvog poluvremena nije nagoveštavala debakl Olimpijakosa, gosti su prvu četvrtinu dobili 21:16, na poluvremenu je bilo 36:30 za Baskoniju, a presudna je bila treća četvrtina koju je domaćin dobio rezultatom 36:14. Gosti nisu imali rešenja za Johana Fogtmana koji je postigao 19 poena, dok su Buboa i Porije ubacili po 13. Kod Olimpijakosa Printezis je postigao 13, dok svi ostali igrači nisu bili ni blizu dvocifrenog učinka. Nikola Milutinov je za 21 minut postigao 6 poena uz 4 skoka.

Žalgiris je u prvom delu sezone slavio u Malagi uz zvuk sirene, a nešto slično dogodilo se i večeras u Kaunasu. Unikaha je posle prvog poluvremena imala 8 poena prednosti, ali je Žalgiris došao do pobede u veoma uzbudljivom finišu.

Vasilije Micić je 13 sekundi pre kraja pogodio samo jedno slobodno bacanje za 79:77, da bi u poslednjoj sekundi Ulanovas izblokirao MekKoluma i sačuvao pobedu svom timu. Micić je uz 3 poena imao i 9 asistencija, a najefikasniji kod Žalgirisa bio je Kevin Pengos sa 16 poena. Jankunas je dodao 14, a Vajt i Ulanovas po 11 poena. Kod gostiju Vaščinski je bio najefikasniji sa 14 poena, Nedović je imao učinak od 11 poena i 9 asistencija, dok je Dragan Milosavljević postigao 8 uz 4 skoka i 1 asistenciju.

Žalgiris – Unikaha 79:77 (17:19, 15:21, 20:15, 27:22)
Baskonija – Olimpijakos 86:54 (16:21, 20:9, 36:14, 14:10)