EP za rukometaše: Haos u Zagrebu pre remija Slovenije i Nemačke, Makedonija bolja od Crne Gore, poraz Danske

Detalj sa utakmice Slovenija - Nemačka

Za nama je dramatičan dan na Evropskom prvenstvu u rukometu koje se održava u Hrvatskoj.

O utakmici između Slovenije i Nemačke u Zagrebu, pričaće se dugo, a šta se sve izdešavalo na tom meču, pre podele bodova, teško je opisati u nekoliko rečenica. Uglavnom, Nemci su do boda stigli pogotkom Tobijasa Rajhmana iz sedmerca u poslednjoj sekundi, a kazneni udarac je dosuđen zato što je Blagotinšek ometao Nemce da izvedu brzi centar. Samo pet sekundi pre kraja Slovenija je povela golom janca i krenula sa slavljem, koje su, na kraju osujetile sudije. Selektor Slovenije Veselin Vujović imao je svoj šou, stao je na gol ne dozvolivši da Nemci izvedu sedmerac. Na kraju je ljude koji vode rukometnu federaciju nazvao- debilima.

Zarabec je pet puta tresao mrežu Nemačke, dok je na drugoj strani Uve Gejnshajmer postigao sedam.

Ništa manje interesantno nije bilo ni u drugoj utakmici grupe C, gde su Makedonci zabeležili i drugu pobedu u duelu sa ekipama iz bivše Jugoslavije, ovog puta protiv Crne Gore. Meč je odlučen dvadesetak minuta pre kraja, kada je Makedonija napravila seriju 7:1, prekrenula rezultat i prednost sačuvala do kraja. Najefikasniji kod pobednika bio je Filip Kuzmanovski sa 5 golova, dok je Crnogorce predvodio Stefan Čavor sa šest.

Detalj sa utakmice Češka - Danska

I u grupi D, u Varaždinu, videli smo jedno veliko iznenađenje. Češka je savladala apsolutnog favorita, reprezentaciju Danske. Dok su Španci očekivano slavili protiv Mađara.

Utakmica između Čeha i Danaca je bila izjednačena, iako su Danci na polovini drugog poluvreman imali tri gola prednosti 23:20. Finiš je pripao ”knedličkama’ koje su povele pet minuta pre kraja i sačuvale gol prednosti, osvojivši prve bodove. Ondrej Zdrahala je postigao 8 golova za pobednika, dok je Mikael Hansen sedam puta bio strelac za Dansku.

Španija je sačuvala maksimalan učinak pobedom nad Mađarskom. ”Furija” je sigurnom igrom čuvala dva gola razlike gotovo tokom celog meča, a to je bila i krajnja razlika. Čak četvorica Španaca postigla su po 4 gola. Dujšebajev, Arino, Figueras i Rivera, a Banhidi se šest puta upisao u strelce u ekipi naših severnih suseda.