Jović strelac u pobedi Ajntrahta, Frajburg iznenadio Lajpcig, Leverkuzen silan [VIDEO]

bundes liga

Odigrano je još pet mečeva 19. Kola Bundeslige.

Ajntraht iz Frankurta slavio je na gostovanju protiv Volfsburga. Gosti su nakon 22 minuta vodili sa 2:0 golovima Sebastijana Halera i Timotija Čendlera. Vukovi su smanjili preko Maksimilijana Arnolda u 66. minutu, a konačnih 1:3 postavio je Luka Jović pet minuta pre kraja susreta. Bivši fudbaler Crvene zvezde je u igru ušao u 77. minutu umesto Antea Rebića, dok je Mijat Gaćinović igrao do 79. minuta za Ajntraht.

Borusija je bila sigurna protiv Augzburga u Menhengladbahu i slavila pogocima Matijasa Gintera u 10. minutu i Torgana Azara u sudijskoj nadoknadi.

Leverkuzen je rasturio Hofenhajm u gostima. Dva gola za farmaceute postigao je Lukas Alario, dok su s u listu strelaca upisali i Leon Bejli i Julijan Baumgartner. Počasni gol za Hofenhajm delo je Adama Salaia.

Frajburg je napravio preokret protiv Lajpciga. Gosti su poveli golom Tima Vernera u 66. minutu, ali je Frajburg pogocima Janika Haberera u 72. i Robina Koha u 76. minutu stigao do tri važna boda.

Goleada je viđena i u Majncu, gde je domaći tim savladao Štutgart. Holger Badštuber doveo je švabe u vođstvo u 20. minutu. Joširo Muto je sa dva pogotka u 49. i 54. minutu preokrenuo rezultat, da bi Gerit Holdman zapečatio sudinu Štutgarta. Danijel Ginček je u samom finišu uspeo samo da ublaži poraz.

Borusija (M) – Augzburg 2:0 (1:0)
Frajburg – Lajpcig 2:1 (0:0)
Hofenhajm – Leverkuzen 1:4 (1:1)
Majnc – Štutgart 3:2 (0:1)
Volfsburg – Ajntraht 1:3 (0:2)