Roko Ukić i Nikola Rebić

Cedevita – Mega Bemax 75:73
(19:14, 14:19, 18:24, 24:16)

Mega Bemax bila je na pragu iznenađenja u Zagrebu, ali je Cedevita boljom igrom u četvrtoj deonici stigla do važnog trijumfa u okviru 17. kola ABA lige.

Šampion Hrvatske ostvario je 13. trijumf i čvrsto drži treću poziciju na tabeli regionalnog takmičenja, dok je Mega sa skorom 5:13 ugrozila opstanak u ligi.

Cedevita je bolje započela susret, ali je klub iz Sremske Mitrovice uspeo da se vrati u igru do kraja poluvremena, i potom u trećoj četvrtini preuzme vođstvo i kontrolu meča.

Ipak, u poslednjoj četvrtini domaći sastav je pokazao kvalitet. Cedevita je uspela da dođe do izjednačenja u 35. minutu, a potom i nakon tri realizovana bacanja Roka Ukića dođe i do prednosti, koju su uspeli da sačuvaju do kraja utakmice. Aleksandar Lazić propustio je priliku da neč odvede u produžetak.

U pobedničkom sastavu istakli su se Džanan Musa sa 14, Demetris Nikols sa 13 i Vil Čeri sa 12 koševa.

U redovima Mege Goga Bitadze je zabeležio 23 poena, a pratili su ga Stefan Fundić sa 11 i Nikola Rebić sa 10 koševa.