Najdžel Vilijams-Gos

Partizan – Cibona 80:69
(17:17, 23:26, 21:16, 19:10)

Košarkaši Partizana savladali su Cibonu u utakmici 17. kola ABA lige.

Košarkaški klasik bivše Jugoslavije opravdao je očekivanja, a crno-beli su do važnog trijumfa pred punim tribinama dvorane Aleksandar Nikolić stigli zahvaljujući boljoj igri u poslednjih deset minuta.

U prvom poluvremenu vođena je bespoštedna borba. Partizan je furiozno zapoečo susret i u petom minutu je vodio sa 10:3. Ipak, vukovi su su se vratili u igri i zahvaljujući Marku Tomasu, koji je postigao osam poena u prvoj deonici ovaj deo igre završili u potpunom egalu.

Drugu četvrtinu otvorio je novi igrač Bondža Si, koji je monstruozno zakucao., ali je Tomas nastavio da rešeta koš crno-belih. Ton igri Partizana davao je Novica Veličković, ali Ivan Novačić je sa osam poena u kratkom intervalu zamenio Tomasa i Cibona je bila u potpunom egalu, čak je i vodila u pojedinim trenucima. Partizan nije uspevao da prelomi u drugoj deonici. Nakon vođstva domaćih rezultatom 38:34, ekipa iz Zagreba se ponovo stabilizovala i zahvaljujući Luki Žoriću došla do nove serije i prednosti po odlasku na odmor.

Partizan je u prvih 20 minuta imao dobar procenat šuta za dva poena, ali je dozvolio protivniku veliki broj skokova u napadu.

Košarkaši Cibone su odlično šutirali za tri poena i na startu trećeg kvartala. Ipak, crno-beli su zaigrali agresivnije u odbrani, proradio je i skok u napadu. Nakon realizovanih penala Vanje Marinkovića domaćin je ponovo poveo u 26. minutu (53:52). Do kraja trećeg perioda igre vodila se izjednačena borbe, a ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Partizan je uspeo da u poslednju deonicu uđe sa prednošću od dva peona (61:59).

Partizan je u poslednjoj deonici uspeo da se odlepi. Razigrao se Njadžel Vilijams-Gos, konačno je pogodio i novajlija Kvame Von. Veličković je bio nezadrživ. Đorđe Gagić je uspešno zatvarao reket, a Žorić je na drugoj strani prve poenu u nastavku postigao tek u finišu. Gagić se isticao i zakucavanjima i Partizan je odplovio do važne pobede.

Veličković je susret završio sa 23 poena i 12 skokova. Vilijams-Gos je dodao 13, a Marinković devet poena.

Tomas je bio najefikasniji u Ciboni sa 22 poena, Žorić je ubacio 15, a Branislav Ratkovica 12 koševa.

Partizan ima skor 9:8, dok je Cibona zabeležila 11. poraz.