“Trikolori” prejaki za “orlove”

Detalj sa utakmice Srbija - Francuska

Srbija – Francuska 30:39 (12:19)

Rukometaši Srbije su doživeli očekivan poraz u drugom kolu druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Aktuelni svetski šampion, selekcija Francuske, bio je prejak rival za izabranike selektora Jovice Cvetkovića.

“Orlovi” su samo u prvih petnaestak minuta odolevali Francuzima, čak su i vodili sa 7:6, ali je druga polovina prvog poluvremena donela odluku o pobedniku.

“Trikolori” su serijom 5:0 pobegli na plus 7 (17:10), a tu razliku su zadržali do poluvremena. Nastavak utakmice je doneo samo puko odrađivanje posla dva protivnika kod kojih je razlika u kvalitetu velika.

Najefikasniji kod pobednika bili su Košeto i Luka Karabatić sa po sedam golova, koliko je za Srbiju postigao Nemanja Zelenović.

Francuzi su praktično obezbedili plasman u polufinale, a od borbe za medalje može ih udaljiti samo poraz od devet i više golova razlike u meču sa Hrvatskom. Srbija u sredu, u poslednjem kolu druge runde takmičenja, igra protiv Belorusije.