Viktor kratkog daha u Dubaiju

Viktor Troicki

Srpski teniser Viktor Troicki završio je takmičenje na turniru iz serije 500 u Dubaiju već u prvom kolu.

Bolji od našeg trećeg reketa bio je iskusni Kipranin Markos Bagdatis, koji je polako vraća na Tur posle povrede. Kipranin je slavio u dva seta, 2:0 (7:5, 6:2), posle sat i 47 minuta igre.

Troicki je prvi izgubio svoj servis već u trećem gemu, ali je uspeo da uzvrati u šestom, pa čak i da propusti dve brejk lopte kod rezultata 4:4. Kipranin je to kaznio u 11. gemu, došao do brejka, a zatim i sigurnim servisom okončao set.

Upravo je taj 11. gem prvog seta bio presudan u celom meču. Naš teniser je, po starom običaju, potpuno klonuo duhom, pa u drugom setu nije ni bilo prave borbe. Bagdatis je lako poveo sa 4:0 i mirno priveo duel kraju.

Zanimljivo da je ovo osmo učešće Viktora Troickog u Dubaiju, a sedmi poraz u prvom kolu, uspeo je da ostvari samo jednu pobedu i to protiv Nemca Rajnera Šutlera, daleke 2010. godine.

Protivnik Kipraninu u drugoj rundi biće bolji iz duela našeg Filipa Krajinovića i Italijana Tomasa Fabija, 78. tenisera na ATP listi.