Fantastičan preokret srpskih rukometašica!

Rukometašice Srbije u pobedi nad Švedskom u Nišu 30:23

Srbija – Švedska 30:23 (9:15)

Ženska rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je sjajnu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Izabranice Ljubomira Obradovića imale su na poluvremenu 6 golova zaostatka za Švedskom, a na kraju su slavile rezultatom 30:23.

Šveđanke su čuvale prednost sve do 43. minuta kada su vodile 22:20, da bi tada krenula neverovatna serija Srbije koja u narednih 17 minuta nije postigla gol, a sa sedam uzastopnih golova stigla je do prednoti 27:22.

Na golu Srbije briljirala je Katarina Tomašević sa 22 odbrane, dok su u napadu najraspoloženije bile Katarina Krpež Sležak sa 11, odnosno Dragana Cvijić i Dijana Števin koje su postigle po 5 golova. Kod Šveđanki Natali Hagman bila je najefikasnija sa 5 golova.

Ove dve selekcije odmeriće snage i za tri dana u Švedskoj.