Salah ne namerava da stane, Mane se igrao sa sudbinom Liverpula, Milivojević na vrhu [VIDEO]

Liverpul

Kristal Palas – Liverpul 1:2 (1:0)
14’ Milivojević (p), 50’ Mane, 84’ Salah

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas Kristal Palas na ,,Selhrst Parku” rezultatom 2:1 u okviru 32. kola engleske Premijer lige.

Liverpul je imao težak zadatak ispred sebe. Vruće gostovanje na ,,Selhrst parku”, gde su imali teške mečeve prethodnih godina.

Ni sada nije počelo najbolje po četu Jirgena Klopa. U 14. minutu Vilfred Zaha srušen je u šesnaestercu od strane golmana Liverpula Lorisa Karijusa i dosuđen je jedanaesterac za Palas. Po sedmi put ove sezone, Luka Milivojević bio je siguran sa bele tačke i doneo prednost domaćima. Ovo je bio deveti gol najboljeg strelca Kristal Palasa u tekućem šampionatu.

Liverpul je nakon primljenog gola krenuo u svoj karakterističan ,,pohod” ka pozitivnom rezultatu, ali to u prvom delu igre nije urodilo plodom. Prilike je propuštao Sadio Mane kome je jedan pogodak i poništen zbog ofsajda.

Drugi deo igre nagovestio je da će Liverpul ubaciti u petu brzinu i ići na preokret. Igrao se 50. minut kada je Mane iskoristio centaršut Džejmsa Milnera sa leve strane i poslao loptu iza leđa golmana Vejna Henesija. Na semaforu je stajalo 1:1. Palas je imao svoje prilike, tu se pre svega misli na Kristijana Bentekea koji nije iskoristio dva ,,zicera” i zbog toga su domaći i kažnjeni. Roberson je spustio loptu za Mohameda Salaha u šesnaestercu, a Egipćnanin odlično reagovao i postigao svoj 29. pogodak u ovoj sezoni Premijer lige i tako doneo preokret svom timu.

Sporna situacija koja je možda mogla i da ovaj meč okrene u drugom smeru bila je u drugom poluvremenu kada je Mane uhvatio loptu rukama i sprečio akciju Palasa, misleći da je dosuđen prekršaj nad njim. Sudija mu nije pokazao drugi žuti karton, iako je bilo elemenata za tako nešto.

Liverpul je sa ovom pobedom dospeo na drugo mesto na tabeli sa 66 osvojenih bodova, bar dok Mančester junajted ne odigra svoj današnji susret, dok je Kristal Palas ostao na 16. poziciji sa 30 bodova.

16:00 Brajton – Lester
16:00 Mančester junajted – Svonsi
16:00 Njukasl – Hadersfild
16:00 Votford – Bornmut
16:00 VBA – Barnli
16:00 Vest Hem – Sautempton
18:30 Everton – Mančester siti