Partizan siguran, odličan debi Brajme, Vojvodina šutirala 39 trojki [VIDEO]

Partizan - Vojvodina 90:67

Partizan – Vojvodina 90:67 (28:10, 21:31, 18:13, 23:13)

Košarkaši Partizana ostvarili su zacrtanu pobedu na startu Superlige, ali nisu briljirali, pogotovo u drugoj i trećoj četvrtini.

Trener Nenad Čanak mnogim stvarima ne može da bude zadovoljan, pre svega sa 19 izgubljenih lopti i činjenicom da su rivalu dozvolili čak 20 skokova u napadu.

Crno-beli su odigrali gotovo perfektnu prvu četvrtinu, prednost je rasla iz minuta u minut, do maksimalnih +20 (28:8), a posle prvih deset minuta rezultat je bio 28:10 za Partizan. U drugoj četvrtini potpuno druga slika na parketu, Vojvodina je već za prvih pet minuta ubacila 6 poena više nego za čitavu prvu četvrtinu, a posebno je zapažen bio Janjić koji je napadački pokrenuo novosadski tim.

Partizanova razlika se brzo topila i na tri minuta pre kraja prvog poluvremena ponovo je bila jednocifrena (42:33). Vojvodina je na odmor otišla sa 8 poena minusa (49:41), a na samom početku nastavka prišla je na samo 6 poena zaostatka.

Košarkaši Partizana, Amida Brajma

Domaći košarkaši su se trgli u drugoj polovini treće četvrtine, ponovo stekli dvocifrenu razliku i na ulasku u poslednjih 10 minuta vodili sa 67:54. U četvrtoj četvrtini crno-beli su ponovo bili na visini zadatka i na kraju ostvarili ubedljivu pobedu.

Najefikasniji je bio Vilijams-Gos sa 16 poena i 9 asistencija, Amida Brajma je na debiju ubacio 12 poena uz 9 skokova za 13 minuta, a sa prva dva koša digao je na noge publiku u “Pioniru”. Najpre je zakucavanjem “uneo” protivničkog igrača u koš, a zatim je usledio alej-up na asistenciju Vilijamsa-Gosa.

Odličan meč odigrao je Pecarski sa 11 poena, 12 skokova i 3 blokade, kao i Slobodan Jovanović koji je takođe postigao 11 poena. Kod Vojvodine koja je šutirala čak 39 trojki i pogodila samo 8 istakao se Janjić sa 20 poena.

Partizan je meč odigrao bez povređenih Novice Veličkovića, Kvamija Vona i Marka Čakarevića.