Juventus se preokretom približio Skudetu, Milan poslao Veronu u Seriju B [VIDEO]

Iguain na utakmici protiv Bolonje

Odigrane su dve prve utakmice 36. kola Serije A, a sigurne pobede zabeležili su italijanski velikani, Milan i Juventus.

Šampion se za još tri boda približio odbrani krune. Nije sve počelo dobro po Juventus u meču protiv Bolonje. Prvo su gosti imali dobru priliku u 20. minutu, a onda je Rugani, sedam minuta docnije, skrivio jedanaesterac posle koga je Verdi doveo Bolonju u vođstvo.

U nastavku je na teren ušao Daglas Kosta i ”stara dama” je, po dobrom običaju, napravila preokret, i u igri, ali i u rezultatu. Posle centaršuta Kvadrada, Sebastijan De Malo je nespretno zahvatio loptu i prevario svog golmana Mirantea u 52. minutu. Nije se dugo čekalo ni na drugi gol domaćina, u 64. minutu Mirante je loše procenio centaršut, lopta ga je prevarila, što je iskoristio Kedira na drugoj stativi. Pet minuta posle drugog, Juventus je postigao i treći gol. Učinio je to najbolji strelac lidera, Paulo Dibala svojim 22. golom u prvenstvu.

Juventus sada ima sedam bodova više od Napolija koji ima meč manje, dva kola pre kraja šampionata, pa mu je za odbranu titule potrebno još tri boda.

Milan je, i zvanično, kupio kartu Veroni za povratak u Seriju B. Već u 10. minutu Hakan Čahlanoglu je na sebi svojstven način, preciznim šutem, doveo domaće u vođstvo. Do poluvremena je Patrik Kutrone duplirao prednost ”rosonera”, a slično je bilo i u nastavku.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Abate je posle ubacivanja Susa, povisio na 3:0, da bi zatim veliku šansu propustio Lokateli. Verona je mogla da smanji posle odlično izvedenog slobodnog udarca Romula mu 70. minutu, ali je prečka spasila domaćina. Ipak, gosti stižu do počasnog gola, a strelac je rezervista Korejac Li u 85. minutu. Ni to nije bilo sve, pošto je Fabio Borini postigao još jedan gol za Milan, koji je vezao drugu pobedu i trenutno je na šestom mestu sa 60 bodova. Verona je 19. sa 25 bodova i matematički je ispala iz elite, posle samo jedne sezone od povratka.

Milan – Verona 4:1