Juniori Crvene zvezde poraženi na startu F8 Evrolige

Juniori KK Crvena zvezda poraženi od Huventuda na početku F8 Evrolige

Crvena zvezda – Huventud 78:90 (29:19, 17:28, 22:25, 10:18)

Košarkaši Crvene zvezde porazom su započeli nastup na završnom turniru juniorske Evrolige u Beogradu.

Crveno-beli su poraženi od Huventuda čiji igrači su šutirali čak 38 puta za tri poena i pogodili 13 trojki, što je uz činjenicu da su imali 9 asistencija više i presudilo pobednika.

Crvena zvezda je odlično odigrala prvu četvrtinu, stekla dvocifrenu razliku, ali se uporni gosti nisu predavali i već do kraja prvog poluvremena uspeli su da preokrenu rezultat.

Na početku poslednje četvrtine Huventud je imao četiri poena prednosti, ali je vrlo brzo došao i do +14 pošto su igrači srpskog šampiona za prvih šest minuta postigli samo 3 poena. Pokušao je Tomašević da sa dve uzastopne trojke donese preko potrebnu energiju pred samu završnicu, ali je ona bila kratkog daha.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Lakić sa 16 poena, Popović je ubacio 13, a podbacio je najbolji igrač crveno-belih Zoran Paunović koji je postigao 11, ali je promašio 10 od 15 puteva iz igre i svih 6 trojki. Letonac Zagars je predvodio Huventud sa 19 poena i 8 asistencija, a odlično su ga pratili Kuevas i Para sa po 17 poena.

Crvena zvezda će u petak od 13 časova igrati protiv Bajerna koji je danas poražen od Stela Azure 67:63.