Novi korak napred: Đoković prvi put od januara vezao tri pobede

Novak Đoković u Rimu

Novak Đoković – Albert Ramos Vinjolas 2:0 (6:1, 7:5)

Prvi put nakon Australian Opena Novak Đoković je vezao tri uzastopne pobede.

Najbolji srpski teniser se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Rimu pošto je savladao Alberta Ramosa-Vinjolasa, koji je, zanimljivo, i u Melburnu bio treći po redu u pobedničkom Đokovićevom nizu.

Novak iz meča u meč igra sve bolje, to je potpuno jasno i to daje veliku dozu optimizma i njemu i njegovim fanovima pred nastup na Rolan Garosu. Pola časa igre bilo mu je potrebno da dobije prvi set u kojem je Španac imao jednu brejk loptu i to u gemu u kojem je Đoković servirao za vođstvo od 1:0.

U drugom setu nešto veći otpor Ramosa-Vinjolasa, iako je srpski teniser prvi došao do brejka i kontrolisao igru i rezultat sve do desetog gema. Tu je došlo do malog opuštanja, Španac je to iskoristio da se vrati u set, ali je već u sledećem gemu ponovo izgubio servis. Novog opuštanja više nije bilo i Novak je posle tačno 90 minuta izborio plasman među osam najboljih.

Rival u borbi za polufinale biće mu Kei Nišikori, koji je u dva seta bio bolji od Filipa Kolšrajbera.