Prvi poraz srpskih odbojkašica u Ligi nacija

odbojkašice srbije protiv brazila

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz u Ligi nacija 2018. Brazil je večeras po našem vremenu, u Barueriju, u poslednjem, 3. kolu 4. grupe I vikenda, pobedio Srbiju sa 3:1, po setovima 23:25, 25:22, 25:14 i 25:21, nakon 118 minuta igre.

Osnovni uzrok poraza leži u velikom broju grešaka srpskih odbojkašica, a može da raduje činjenica da je nastupilo svih 14 reprezentativki.

Posle dobijenog prvog seta Srbija je u drugom uspela da izjednači na 18:18, ali je protvnicama dozvolila da osvoje tri vezana poena i nešto kasnije dođu do izjednačenja.

U trećem setu Srpkinje praktično nisu pružale otpor, dok je u četvrtom Brazil vodio od početka s tim da je Srbija uspela da smanji na 22:20, ne i da poravna rezultat.

Odbojkašice Srbije će u petak krenuti za Makao preko Dohe i Hong Konga. U Dohi će se reprezentaciji priključiti selektor Zoran Terzić i Milena Rašić koja će zameniti Stefanu Veljković.