Crvena zvezda – Partizan Pivara MB 86:91

Gledalaca: 4.500
    Sudije: Belošević, Mrdak, Juras

Crvena zvezda: Jeretin 5, Subotić, Bjelica, Dragojlović 11, Lepojević 9, Vitkovac 7, Radivojević 8, Dragićević, Avodžobi, Henderson 38, Stefanović 4, Vukosavljević 4.

Partizan: Tripković 8, Bogdanović 6, Perović 17, Šuput 6, Marković, Samardžiski 2, Milojević 27, Avdalović 18, Erden, Veličković, Bakić, Step 7.

Košarkaši Partizana su i u drugom meču polufinala plej-ofa savladali „večitog rivala“ i izborili plasman u finale plej-ofa. Za razliku od prvog polufinalnog susreta kada su „crno-beli“ deklasirali Crvenu zvezdu, večeras su izabranici Duška Vujoševića imali mnogo teži put do trijumfa.

Dragojlovic u duelu sa Bogdanovicem

Pobednik u meču sa dosta rezultatskih preokreta odlučen je u neizvesnoj i nervoznoj završnici, a susret je u samom finišu bio prekinut desetak minuta, posle isključenja trenera „crveno-belih“ Aleksandra Trifunovića i tim menadžera Nebojše Ilića.

Kosta Perovic i Dragojlovic u skoku

Početak utakmice nije nagoveštavao buran kraj, jer su „crno-beli“ krenuli u ritmu u kojem su odigrali pre dve večeri. Posle pet minuta Partizan je vodio sa 15:3 i činilo se da Zvezda nije uspela da se vrati iz šoka posle ubedljivog poraza u prvoj utakmici. Ulazak Dragojlovića doneo je „crveno-belima“ ravnotežu pod obručima, a njegovih 7 uzastopnih poena rešenje u napadu koga u prvih pet minuta nije bilo.

Radost igrac aPartizana

Kada se krajem prve četvrtine probudio i Henderson, Zvezda je uhvatila priključak i pokazala da se neće lako predati. Tamnoputi bek „crveno-belih“ je dominirao u nastavku prvog poluvremena, ubacivši 21 poen za nešto više od 13 minuta i bio prava pokretačka snaga svog tima u seriji od 11:2, pole koje je Zvezda imala 8 poena prednosti (18. minut 42:34).

Radost Suputa

Ipak, ono što je donelo prevagu ekipi Aleksandra Trifunovića pored raspoloženog Hendersona, bila je i fanatična igra u odbrani. Borbenošću i agresivnošću do granice faula, „crveno-beli“ su potpuno paralisali napad Partizana, koji nije mogao da doðe do daha sve do sredine trećeg perioda. Zvezda je imala i 11 poena prednosti (54:43), ali su od 25. minuta „crno-beli“ počeli da se vraćaju u život. Izabranici Duška Vujoševića su odustali od jurnjave i nekontrolisanog šutiranja trojki i umirili ritam utakmice. U 28. minutu smanjili su na pet poena zaostatka, da bi posle trojki Tripkovića i Milojevića i koša Perovića u poslednjem sekundu treće četvrtine prišli na koš razlike (65:63).

Navijaci Partizana

Serija Partizana od 8:0 na kraju treće i početkom poslednje četvrtine vratila je voðstvo na njihovu stranu, da bi dva minuta pre kraja Step pogodio trojku i doneo svom timu 8 poena viška (75:83). Zvezda je bila u nokdaunu iz kojeg je izvukao Vitkovac, trojkom na isteku napada, minut pre kraja, da bi zatim „crno-beli“ izgubili dve lopte za redom i dozvolili Hendersonu da vrati neizvesnost u meč. 44 sekunde pre kraja Partizanovo voðstvo se istopilo na samo poen (84:85), a zatim je usledio odlučujući trenutak.

Zvezdini navijaci

Posle ofanzivnog skoka Bogdanovića, sudije su pokazale da je Jeretin načinio faul, a zatim je usledila burna reakcija Zvezdine klupe. Arbitri su isključili Trifunovića i Nebojšu Ilića, a posle desetominutnog prekida u kojem Avodžobi nije hteo da izaðe iz reketa i dozvoli da se utakmica nastavi, Bogdanović je od 4 slobodna bacanja iskoristio samo jedno. Sve se to dešavalo 24 sekunde pre kraja, u kojima je Partizan uspeo da sačuva prednost i ostvari pobedu koja ga vodi u finale.

Perovic i Radivojevic u duelu

Najefikasniji u redovima „crno-belih“ bili su Milojević sa 27, Avdalović sa 18 i Perović sa 17, dok je Henderson sa 38 poena bio daleko najaraspoloženiji u Crvenoj zvezdi.

Trener Crvene zvezde Aleksandar Trifunović nije komentarisao samu utakmicu, već se zahvalio navijačima:

Trifunovic sa tuznim igracima Zvezde

– Zahvaljujem se publici koja nam je dala dodatnu energiju posle poraza u prvom polufinalnom meču i svojim igračima na moralu i htenju. Ovo je treća sezona koju Zvezda završava u polufinalu plej-ofa. Stabilizovali smo se medju četiri najbolje ekipe i preostaje nam da posle zavšetka takmičenja napravimo korak napred, koji nam je potreban i ono što navijači žele, rekao je Trifunović.

On nije hteo da govori ni o sudjenju:

– Nisam komentarisao sudjenje cele sezone, pa neću ni ovoga puta, jer nisam video da se bilo šta promenilo u tom smislu ni posle komentara pojedinih trenera. Svako obavlja svoj posao prema moralu i časti, kratko je prokomentarisao strateg crveno-belih.

Trener Partizna Duško Vujošević je posle utakmice rekao:

Dusko vujosevic

– Zvezda je reagovala energično, i bila je tehnički dobro pripremljena za ovaj meč. Olako smo u prvoj četvrtini ispustili prednost, kada je Zvezda odigralo agresivno. Mi smo na takvu igru loše odreagovali i primili puno koševa iz kontri u nastavku. Znao sam da će biti teško, jer nas je dosta iscrpela prva utakmica. Nije nam bilo lako.

Suput na vecerasnjem mecu

Finalna serija plej-ofa izmeðu Partizana i Hemofarma igra se na tri dobijene utakmice. Prva dva susreta će se igrati u „Pioniru“ 19. i 21. juna, treći duel je u Vršcu 24. juna, kao i eventualni četvrti meč čiji je termin 26. jun. Ako šampiona bude odlučivala „majstorica“ ona će se igrati u Beogradu 29. juna.