Sudije: Belošević, Nešković, Rutešić

Partizan Pivara MB: Tripković 6, Bogdanović 6, Perović 7, Šuput 15, Samardžiski 8, Milojević 35, Avdalović 5, Erden, Veličković 5, Bakić, Step 17.

Hemofarm: Bogavac 26, Bakić 3, Rakić 7, Hukić 10, Miking 5, Popović 14, Vasiljević 10, Ðikanović, Topić 14.

Radost Bakica

Aktuelni šampioni Srbije i Crne Gore, košarkaši Partizana, nalaze se na domak odbrane titule i osvajanja četvrtog uzastopnog šampionata naše zemlje, pošto su i u drugoj utakmici finalne serije plejofa savladali Hemofarm sa 104:89.

Gosti iz Vršca odlično su počeli susret i šutevima sa distance uspevali da razbiju odbranu “crno-belih”. U prvih 20 minuta Hemofarm je pogodio osam trojki (Bogavac tri, Topić dve, Bakić, Hukić i Vasiljević po jednu), pa je šampion Goodyear lige uskoro poveo sa 10 poena prednosti (14:24).

Bogavac i Vule Avdalovic u duelu

Partizan uspeva da održi pristojan zaostatak iako su Vrščani pogaðali iz svih pozicija. Mnogima se činilo da je protivnik, koji je poražen u prvom susretu, mnogo bolji takmac na parketu prepunog “Pionira”, ali rezultat na semaforu nije se mnogo menjao.

Vlade Divac sa suprugom proslavljaju pobedu partizana

Hemofarm je još jednom poveo sa devet poena prednosti sredinom druge četvrtine (31:40) trojkom Vasiljevića, koja je bila deo “revolveraškog okršaja”. Uzvratio je večeras fantastični Milojević sa linije 6.25, da bi zatim Bakić pogodio trojku, a onda i Bogdanović. Milojević je zaključio seriju šuteva sa distance za 42:46 i tada je Partizan već slomio otpor gostiju. Do kraja poluvremena Milojević i Šuput svojim koševima smanjuju zaostatak na samo dva poena (46:48).

Dule Vujosevic na vecerasnjem mecu

Kao i u prvom susretu, “crno-beli” su sjajno odigrali u trećoj četvrtini. Iako su gotovo tri minuta bili bez pogotka, trojka Stepa za 49:52 otvorila je novu seriju pogodaka Partizana sa distance, pa je Partizan u 24. minutu prvi put poveo sa 54:53. Hemofarm je samo kratko uspeo da održi rezultatski egal, da bi zatim Avdalović košem u padu preko glave doveo “crno-bele” u voðstvo od 67:64. Ostalo je još 1:26 do kraja treće četvrtine i Partizan od tog trenutka više nije ispuštao voðstvo.

Sjajna atmosfera veceras

Veličković je zaključio treću deonicu trojkom, da bi uzvratio Bogavac, ali su onda sa distance precizni bili i Step (dva puta), Šuput, a zatim i Tripković. Hemofarm je ipak imao priliku da na 89:84 uhvati još jednom priključak, ali je tada tehničku grešku dobio Željko Lukajić, trener Vrščana i za manje od minuta “crno-beli” su se “odlepili” na 97:85 posle još jedne trojke Bogdanovića.

Kosta Perovic na vecerasnjem mecu

Susret je već tada bio rešen, a trener Partizana Duško Vujošević iskoristio je priliku da iz igre izvede Dejana Milojevića, koji je doživeo ovacije celog “Pionira”.

Partizan je dokazao da nema premca u domaćem šampionatu i, iako je pobeda teško izvojevana, protivnici nemaju rešenje za napad “crno-belih” koji je večeras bio oslabljen zbog povrede Koste Perovića, koji je sporadično ulazio u igru zbog povrede.

Treća utakmica finalne serije igra se u Vršcu u petak, od 21.00h, pa se lako može desiti da, kao i prošle godine, “crno-beli” odbrane titulu na gostujućem terenu.

Mali 'skotski' partizanovac

I ovoga puta bilo je puno poznatih košarkaških lica u “Pioniru”, a mnogi su posle završetka susreta došli do Vlade Divca da mu čestitaju na odličnoj igri “crno-belih”. Znatno lošijeg raspoloženja bio je Predrag Danilović, koji je u prolazu dobacio novinarima:

– Napišite da je Joci Pavloviću možda žao zbog svega ovoga!

Miloje sa Topicem u duelu

Duško Vujošević, posle još jedne pobede u svom devetom učešću u finalu plejofa, procenio je da se Partizan namučio i da nije bilo lako doći do pobede kao što je mnogima izgledalo:

– Prednost jeste na našoj strani, ali smo večeras igrali onoliko koliko je bilo dozvoljeno. Prednost od 2-0 u seriji je svakako bitna, ali daleko od toga da je sve već završeno.

Popovic u skoku

Željko Lukajić bio je ljut na sudije:

– Bilo je bitno da se vratimo u seriju. Igrali smo agresivno i jako sam zadovoljan našom igrom. Igrali smo koliko nam je dozvoljeno. Imali smo 12 grešaka manje nego u prvom susretu i uspeli da zaustavimo ofanzivni šut Partizana. Što se suðenja tiče, ja volim da to pitanje prenoći. Pitanje da li su neki prekršaji zaista postojali, da li je trebalo dosuditi tri sekunde u reketu. Moj tim ima kvalitet, treba napuniti “Pionir” i da nismo dobra ekipa, to se ne bi ni desilo. Ne treba zaboraviti da se košarka igra u celoj zemlji. Nažalost, mi u Vršcu imamo samo simpatizere, a ne i navijače. Ipak, sve se uči, pa i navijanje. Posle 10 godina Hemofarma na ovom nivou, moramo da budemo zadovoljni što imamo ovakav klub.