Gledalaca: 25.345 sa plaćenim ulaznicama
    Sudija: Stiv Benet (Engleska)

Žuti kartoni: Lomić, Mirković – Borbelji

Partizan: Kralj, Ðordjević, Mirković, Emeghara, Lomić (106’ Bajić), Nað, Tomić (77’ Grubješić), Brnović, Boja, Vukčević, Odita (68’ Radović).

Artmedia: Čobej, Debnar, Ðurica, Vaščak (100’ Gomeš), Čur (54’ Stanjo), Halenar, Borbelji, Fodrek, Petraš, Burak (111’ Mikulić), Kozak.

Liga šampionaFudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona pošto su u revanš susretu 3. kola kvalifikacija poraženi od Artmedie, posle izvoðenja jedanaesteraca.

“Crno-beli” su imali pregršt prilika tokom regularnog dela utakmice i produžetaka, jednom su pogodili i prečku, više puta promašili stopostotne šanse, a da Petržalka nijednom ozbiljnije nije ugrozila gol Kralja.

Tuga Pjer Boje nakon promasenog penala

Na kraju, penal-rulet je morao da odluči pobednika, a više sreće imali su Slovaci. Penale za Partizan postigli su Nað, Bajić i Vukčević, dok su Mirković, Boja i Brnović bili neprecizni.

Partizan takmičenje u Evropi nastavlja u 1. kolu Kupa UEFA, u nadi da će umesto u Ligi šampiona, zaigrati bar u Ligi UEFA.

Tuga igraca Partizana

Kada bismo počeli da nabrajamo sve šanse koje su igrači Vlade Vermezovića imali na ovom susretu, pomislili biste da je teško da toliki broj prilika stane u 120 minuta igre na terenu. Već od samog početka, pa sve do isteka drugog produžetka, igralo se samo na jedan gol. Artmedija je u Beograd došla da se brani, dok je Partizan često presingom terao igrače gostiju da kombinuju već ispred sopstvenog šesnaesterca kako bi se oslobodili pritiska.

Atmosfera na stadionu u Humskoj bila je kakva se samo poželeti može – tribine u potpunosti ispunjene, ne samo do poslednjeg mesta, već i preko toga, o čemu je svedočila činjenica da je najveći broj gledalaca na stadionu, na svim tribinama, ceo meč proveo na nogama.

Atraktivan pokusaj, ali neprecizan

Već u 5. minutu Partizan je imao prvi udarac sa ugla, a nošeni pesmom “Ajmo crno-beli” sa tribina, igrači “parnog valjka” mleli su odbranu Slovaka. U 15. minutu, posle početnog “odmeravanja snaga” i sreðivanja redova, Vukčević sa oko 30 metara šalje prvi ozbiljniji šut prema golu, ali lopta prolazi koji metar pored stative.

Samo dva minuta kasnije Boja vraća loptu do Tomića, čiji šut pogaða Oditu u petercu gostiju, pa propada odlična šansa pošto je lopta nezadrživo letela ka golu Artmedije. Slovaci pokušavaju da se oslobode pritiska ali prvo Emeghara, a onda i Lomić lako prekidaju napade gostiju koji su se nakratko ponadali da bi mogli da iz kontranapada ugroze gol Partizana.

Takav “izlet” sa pet igrača na polovini Partizana umalo da ih skupo košta. Emeghara je prošao desnom stranom, zatim je centaršut uputio Odita, ali je Boja iz poluokreta šutirao neprecizno. Odmah zatim Vukčević solo akcijom izbacuje dvojicu gostujućih igrača iz stroja, zatim centrira ali lopta kreće ka golu, da bi čuvar mreže Artmedije, Čobej, intervenisao i izbacio u još jedan korner za “crno-bele”.

Tuga Bate Mirkovica

Lomić je bio ubojit po levoj strani, a njegovi centaršutevi uglavnom su pronalazili precizno svoje ciljeve. Tako je Tomić dobio odličnu loptu, šutirao glavom ali preko gola. Vukčević ga zatim ponovo pronalazi, ali Tomić “iz prve” šutira po zemlji pored gola. U 36. minutu Vukčević šutira sa distance, Boja minut kasnije isto iz daleka, Brnović sa 25 metara, a onda opet Vukčević sa penala, ali slabo i pored gola, što je bilo i dovoljno za prvo poluvreme.

Iako bez golova, Partizan je u prvih 45 minuta ostavio utisak znatno jače i organizovanije ekipe, koja je prilike reðala kao na traci. Boja je već u 47. minutu potvrdio nastavak dobre igre Partizana šutem sa oko 20 metara, a onda i Odita pokušava da iznenadi Čobeja, ali i on loptu šalje daleko na južnu tribinu.

Tuga navijaca Partizana

Jedna od najboljih šansi usledila je u 51. minutu, kada je Tomić ušao u kazneni prostor i šutirao iz trka, ali je Čobej odbranio sjajno. Već u narednom napadu, posle kornera, Vukčević sjajno skače i šalje loptu tik iznad prečke. Fodrek je u jednom od retkih napada Artmedije iskoristio priliku i šutirao iz slobodnog udarca, ali je Kralj tu loptu lako ukrotio.

Onda se ponovo reðaju šanse Partizana – Lomić centrira za Boju koji kasni za jedan korak, Kamerunac ponovo dobija odličnu loptu i šutira iz voleja ali Čobej brani, Lomić ponovo nalazi Vukčevića koji sa 15-ak metara šutira iznad gola, ali pri narednom šutu Vukčevića Čobej kratko odbija loptu, natrčava Boja koji je izblokiran od strane odbrane Slovaka.

Simon Vukcevic na mecu protiv Artmedije

Halenar je u 72. minuti imao dobru priliku, šutirao je iz daljine ali je bio potpuno usamljen, pa je Kralj morao da loptu izbaci u korner. Ipak, bio je to jedan od retkih “izleta” igrača Artmedije na polovinu Partizana, dok se sa tribina orilo “Hoćemo pobedu!”.

Radost igraca Petrzalke

Najbolju šansu na utakmici Partizan je imao u 85. minutu. Lomić je centrirao sa leve strane, Čobaj pokušao da uhvati loptu, ali kada mu je ona iskliznula iz ruku na nju je natrčao Grubješić, koji je šutirao “iz prve” i pogodio prečku! To je bila i poslednja šansa u regularnom delu utakmice.

Zivi zid

Produžeci nisu doneli ništa novo, osim još prilika za Partizan. Nað šutira sa nekih 20 metara, a Čobaj jedva loptu izbacuje preko prečke. Nesporazum Ðorðevića i golmana Kralja mogao je skupo da košta igrače “crno-belih” nedugo zatim, ali se čuvar mreže Partizana na vreme vratio na svoje mesto i odbranio šut Halenara u 98. minutu.

Grubjesic hita za loptom

Brnović je pogodio i spoljni deo mreže, Lomić morao da napusti igru zbog povrede, a onda Radović dobija na poklon loptu od igrača gostiju, sjajno centrira, a Boja iz voleja loptu, koju su svi već videli u golu, šalje pored leve stative Čobeja.

Skok Emeghare

Igrao se već drugi produžetak i “crv sumnje” počeo je da se uvlači u igrače iz Humske. Ipak, navijači nisu posustajali, ceo stadion horski je bodrio svoje ljubimce, ali brojne promašene šanse jednostavno su bile kao omča oko vrata domaćinima.

Odita na mecu protiv Artmedije

Kraj drugog produžetka podsetio je mnoge na dešavanja u Njukaslu od pre dve godine, ali “crno-beli” ovoga puta nisu imali sreće. Šutevi sa bele tačke počeli su kako se samo poželeti može – posle početnih 1:1 i golova Fodreka i Naða, Kozak šutira dosta dobro, ali ga Kralj čita i brani udarac sa 11 metara.

Zasto Boze?

Umesto da iskoriste priliku i preðu u voðstvo, Partizan ostaje u egalu posle šuta Bate Mirkovića koji završava na stativi. Halenar je imao čvršće živce, baš kao i Bajć koji lagano realizuje svoj penal.

Ponovo su “crno-beli” dobili “poklon” pošto je Gomeš levicom opalio preko gola, a iskoristio ga je Simon Vukčević, koji je školski poslao loptu u rašlje za voðstvo Partizana od 3:2. Radost je, meðutim, bila kratkog daha pošto je Debnar izjednačio na 3:3, da bi zatim Boja propustio priliku da svojoj ekipi donese plasman u Ligu šampiona.

Brnovic promasuje odlucujuci penal

Partizanov “golgeter” šutirao je slabo u desnu stranu, a Čobej intervenisao taman toliko da loptu skrene u stativu. Ðurica je šutirao poslednji za Artmediju i bio precizan, da bi sudbinu beogradske ekipe zapečatio Brnović, čiji je šut Čobej odbranio.

Tuga Kralja

Usledilo je veliko slavlje gostujućih igrača i navijača, dok su “crno-beli” popadali po travi, uz poneku suzu zbog propuštenih šansi i takmičenja u Ligi šampiona. Velika tuga zavladala je u Humskoj i meðu svim pristalicama “crno-belih” čiji je tim fantastično igrao ali na kraju poklekao kod penal-ruleta.

Partizan će, posle poraza sa “bele tačke”, takmičenje nastaviti u prvom kolu Kupa UEFA. Ostaje, meðutim, žal za propuštenim prilikama, pošto je Partizan evidentno bio znatno bolja ekipa od Artmedije. Ipak, za pobedu je potreban gol, a njega u Partizanu nema ko da postigne već u dva prvenstvena susreta. “Virus” se očigledno preneo i na Ligu šampiona, pa su “crno-beli” ostali bez pogotka na obe utakmice protiv Artmedije. “Crno-belima” nedostaje rasan golgeter, čovek koji koristi svaku stopostotnu šansu koja mu se ukaže.

Vlade Divac na tribinama

Takvih prliika u utorak uveče na stadionu u Humskoj bilo je napretek, ali pošto nijedna od njih nije iskorišćena, po starom fudbalskom pravilu, “crno-bele” je zadesila zaslužena kazna. Artmedija je u Beograd došla sa namerom da ne primi gol i izabranicima Vladimira Vajsa to je na kraju pošlo za rukom.

Navijaci pred pocetak utakmice

Lutrija sa penala ovoga puta nije bila naklonjena četi Vlade Vermezovića. Partizan je porazom razočarao svoje verne navijače, koji su na stadionu u Humskoj napravili veličanstevnu atmosferu. Pristalicama crno-belih boja ostaje da se nadaju da je u pitanju samo prolazna kriza i da se okrenu učešću u 1. kolu Kupa UEFA i eventualnom ponovnom plasmanu u Ligu UEFA.