Crvena zvezda: Ranðelović (46’ Stojković), Dudić, Luković, Miladinović (78’ Biševac), Joksimović, Kovačević, Mudrinić (67’ Krivokapić), Janković, Perović, Žigić, Pantelić
    Inter Zaprešić: Kranjčec, Ceraj, S. Pecelj, Radeljić, Skulić, Janjetović (66’ Gondžić), Poljak, M. Pecelj, Polovanec, Piškor (56’ Babić), Čičak (66’ Čižmek)

Žuti kartoni: Žigić, Mudrinić – Skulić, Janjetović, Čičak, S. Pecelj
    Gledalaca: 28.901 prodata ulaznica, bruto prihod 8.728.500 dinara

2:0 Pantelić
    3:0 Žigić
    4:0 Pantelić
    Pogledajte isključenje Žigića

Fudbaleri Crvene zvezde su i u revanš susretu drugog kola kvalifikacija za Kup UEFA lako izašli na kraj sa Interom iz Zaprešića. U sjajnoj atmosferi na “Marakani” pred 30.000 gledalaca, Crvena zvezda je ostvarila ubedljivu pobedu, ali se može reći da je igra i dalje jako daleko od one potrebne za veće domete.

MArko Pantelic proslavlja pogodak  na vecerasnjem mecu

Zvezda je povela iz prve prave akcije. Žigić se našao oči u oči sa golmanom Kranjčecom koji je zaustavio njegov šut, lopta je došla do Jankovića kojem nije bilo teško da je sa par metara pošalje u gol. Bila je to sjajna uvertira, ali je usledio veliki broj grešaka i nepovezanih akcija.

Idemo dalje...

Inter je pokušavao da parira, češće imao loptu u svom posedu, ali nije stvorio nijednu priliku za gol. Napadi Zvezde su se najčešće završavali tako što se neko od napadača nalazio u ofsajdu ili šutevima sa distance, ali je u završnici prvog dela igre došlo do preokreta.

Skok Zigica

Žigić je požrtvovano stigao jednu loptu kraj desne aut linije, odmah je uputio pred gol Intera gde ju je dočekao Pantelić koji se driblingom izborio za poziciju za šut i udarcem po zemlji udvostručio prednost. Kada se već očekivao kraj poluvremena, lopta se opet našla u mreži gostiju. Ulogu asistenta je ovoga puta preuzeo Janković, a egzekutora Žigić kojem je to bio dvanaesti pogodak na dvanaest mečeva u evro kupovima. Euforija na tribinama je dostigla vrhunac i činilo se da gostima preti katastrofa.

Zigic i Jankovic proslavljaju gol

Drugo poluvreme “crveno-beli” kreću agresivno, željni da nastave seriju pogodaka. Meðutim, reðali su se promašaji. Pantelić je u 54. minutu komplikovao i želeo da proigra Žigića iako je bio sam pred golom, a neuspešni su bili i ostali napadi. U 71. minutu, posle jednog koškanja, Nikola Žigić i Srðan Pecelj dobijaju druge žute kartone, automatski i crvene, i moraju da napuste meč.

Sjajna atmosfera koju su napravile Delije

Utisak je da je zvezdin golgeter glupo ušao u nepotrebnu raspravu i sigurno neće igrati u narednoj utakmici u Kupu UEFA što može da bude nenadoknadiv hendikep. Mada, mora se reći da je prvi žuti karton dobio neopravdano posle sudara sa golmanom Intera.

Igraci Zvezde prosavljaju pogodak

Zaprešićani deluju potpuno grogirano i pomalo nezainteresovano u završnici. Uzbuðenje u finišu je prvo doneo kraći prekid zbog toga što je publika sa zapadne tribine gaðala klupu Intera, ali se sve završilo relativno brzo. Pet minuta pre kraja, Pantelić pečatira sudbinu hrvatskog tima. Kapiten se izborio za poziciju i snažnim šutem levom nogom smestio loptu pod prečku za konačnih 4:0 i plasman u prvo kolo Kupa UEFA.