Radonjić 11'(pen), 41’ – Mašija 2'(pen), Golan 21’, 45’, 47’, Lomić 87’

Pogledajte pogotke sa ovog susreta

Partizan: Pantić, Emeghara, Bajić, Mirković, Lomić, Brnović, Nað, Radović, Vukčević, Odita, Radonjić.

Makabi: Koen, Amar, Banaj, Magomedov, Ganon, Mašija, Golan, Toama, Ederi, Dobrovim, Andre.

Kup UEFAFudbaleri Partizana doživeli su pravi debakl na svom terenu, pošto su od strane izraelskog Makabija Petah-Tikve savladani sa visokih 2:5.

Već od samog početka Izraelci su pokazali da u Beograd nisu došli da se brane, da bi posle 20 minuta igre i serije od tri jedanaesterca, od kojih jedan nije iskoristio Vukčević, vodili sa 1:2.

Ocaj igraca Partizana

Krajem 1. poluvremena Makabi je poveo sa 2:3, a samo što je počelo drugo poluvreme rezultat je glasio 2:4 za Izraelce, što im je bilo dovoljno za plasman u dalje takmičenje.

Konačan udarac usledio je u završnim minutima susreta, kada je Lomić sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

Lopta se nije kotrljala travom u Humskoj ni dva minuta, a “crno-beli” su već morali da vade loptu iz mreže. Prvi ozbiljniji napad igrači Makabija pretvorili su u opravdani penal, a siguran izvoðač najstrože kazne bio je Mašija. Meðutim, sudija je tražio da se udarac ponovo pošto je neko navodno ranije ušao u kazneni prostor. Mašija je ponovo izveo jedanaesterac, ovoga puta šutirajući u drugi ugao Pantićevog gola i doveo svoju ekipu u voðstvo.

Tuga navijaca Partizana

Nije trebalo dugo čekati na sličnu stvar sa suprotne strane, pošto je u 10. minutu u kaznenom prostoru Izraelaca oboran Radović. Odgovornost je na sebe preuzeo Vukčević, koji je izuzetno loše šutirao, Koen je malo skrenuo loptu, što je bilo dovoljno da se ona od stative odbije u polje.

Kada su na stadionu već svi pomislili da “crno-beli” nemaju sreće, samo minut kasnije usledio je novi prekršaj na ivici kaznenog prostora i novi penal. Radonjić je ovoga puta preuzeo odgovornost i sigurno realizovao najstrožu kaznu.

Tug ana klupi Partizana

Činilo se tada da je voðstvo Makabija prouzrokovano samo početnim opuštanjem u redovima “crno-belih” koji su, podsetimo, u prvom susretu u Tel Avivu trijumfovali relativno lako sa 2:0.

Nekoliko uzastopnih napada Partizana to kao da su i potvrdili, ali je već u 20. minutu bilo jasno da stvari nisu tako ružičaste. Odlična akcija Makabija i neuspela ofsajd zamka Partizana omogućila je gostima da Golom večeras fantastičnog Golana povedu sa 1:2 i tako se naðu na korak od anuliranja prednosti Partizana iz prvog meča.

Makabi uopšte nije posustajao, reðali su se napadi, opasan šut Dobrovina Pantić je jedva odbranio, a sa tribina su počeli da se čuju i prvi zvižduci. “Crno-beli” su ponovo uspeli da povežu nekoliko akcija, ipak bez rezultata, ali je Makabi bio znatno opasniji. Šut Mašije sa preko 30 metara Pantić je jedva zaustavio, a publika je naprosto zanemela, kao da je tek tada shvatilo kakav je tim došao večeras u Humsku.

Velika radost usledila je u 42. minutu. Golman Izraelaca se zbunio, Radonjić je bio najbliži i iskoristio nespretnu intervenciju Koena, pa su gledaoci konačno mogli da odahnu u uverenju da je sve viðeno u prvom poluvremenu bio samo loš san. Probuðeni su nepuna tri minuta kasnije, kada je Golan posle fantastičnog centaršuta morao samo da se “pokloni” i zatrese mrežu glavom pored nemoćnog Pantića.

Tuzno lice Odite

Na odmor se tako otišlo uz voðstvo Makabija od 2:3 ali, što je bilo još gore po moral izabranika Vlade Vermezovića, Izraelci su tri puta dolazili u voðstvo za samo 45 minuta igre, pa je bilo jasno da “crno-bele” u drugom delu susreta očekuje pravi pakao.

Pet komada u mrezi Pantica

Ukoliko je neko sumnjao u to, “silazak pod zemlju” desio se već u drugom minutu nastavka, kada je Golan iskoristio još jedan odličan centaršut i pored nemoćnog Mirkovića smestio loptu u mrežu za 2:4. Od tog trenutka u ligu Kupa UEFA išao je Makabi, koji u preostalom delu susreta nijednog trenutka nije dozvolio Partizanu da pomisli da bi mogao da mu oduzme ovaj plasman.

Jedan od 5 golova Makabija

Naprotiv, Makabi je i dalje predstavljao veliku opasnost po gol Pantića, a konačna kazna usledila je tri minuta pre kraja, kada je Lomić nespretno sproveo loptu u sopstvenu mrežu i tako postavio konačnih i tužnih 2:5 u korist Izraelaca.

Koregrafija navijaca pred pocetak meca

Partizan je tako po drugi put uzastopno doživeo debakl u utakmicama koje su svi već videli kao dobijene. Kao i protiv Artmedije, kada je revanš ocenjivan gotovo samo kao “formalnost”, Makabi je došao u Beograd da bude “odraðen”, ali su Izraelci ustvari bili ti koji su “izradili” celokupnu mašineriju “crno-belih” i osudili ih na tavorenje u domaćem šampionatu do narednog leta.

Lomic na mecu protiv Makabija

Zakazali su svi, od stručnog štaba i trenera Vermezovića koji očigledno psihološki nije dobro pripremio svoju ekipu, baš kao što očigledno nije dobro bio uraðen ni skauting, pa sve do igrača koji su verovatno već razmišljali o žrebu za ligu Kupa UEFA i protivnike koji ih očekuju.

Radost igraca Makabija

Sada će im ostati samo da se po blatnjavim “stadionima” domaće lige prisećaju kako je to bil igrati u Evropi, nadajući se da bi naredne sezone mogli da dobiju novu priliku u evrokupovima – nadamo se ne za još jednu “petardu” na svom terenu.