Pogledajte najzanimljivije detalje utakmice

Gledalaca: oko 4.500

Sudije: Jovčić, Belošević i Šutulović.

Crvena zvezda: Jeretin 17, Milošević, Subotić, Mišanović 4, Dragojlović 4, Gurović 17, Vitkovac, Radivojević 1, Antić 8, Henderson 6, Raičević 15, O'Benon 8.

Hemofarm: Savović, Jereminov, Marković 4, Joksimović 2, Bolić 13, Rakić 2, Radinović, Topić 7, Rajt 20, Stefanović 9, Vukosavljević 8.

Košarkaši Crvene zvezde su po peti put u istoriji kluba pobednici nacionalnog Kupa. U finalnom meču Kupa Radivoja Koraća ½crveno-beli½ su pregazili Hemofarm i stigli do prvog trofeja pod trenerskom palicom Dragana Šakote.

Radost kosarkasa Zvezde nakon osvojenog Kupa

Ekipa sa Malog Kalemegdana je dominirala u finalnom meču, već u 8. minutu je imala dvocifrenu prednost, a polovinom druge četvrtine pobednik je bio poznat pošto su Gurović i drugovi imali višak od 25 poena (44:19).

Za najboljeg igrača finalnog turnira Kupa Radivoja Koraća, kao i pre dve godine u Novom Sadu, proglašen je kapiten Crvene zvezde Goran Jeretin. On i Gurović su sa po 17 poena bili i najefikasniji u pobedničkom timu, a odličan učinak imao je i Raičević sa 15 poena i 10 skokova. U ekipi Hemofarma bolji od ostalih bili su Rajt sa 20 i Bolić sa 13 poena.

U igri ½crveno-belih½ je od samog početka bila očigledna velika želja da se osvoji trofej, za razliku od Vrščana koji su delovi prilično usporeno, nezainteresovano i nemoćno. Veliku motivisanost igrači trenera Šakote su pretočili u besprekornu igru u odbrani kojom su već sredinom prve četvrtine potpuno zaustavili protivnika. Posle serije od 7:0, Zvezda u 5. minutu dolazi do prve osetnije prednosti (14:8), da bi tri minuta kasnije posle trojke Raičevića voðstvo ½crveno-belih½ bilo izraženo dvocifrenom razlikom (22:12).

Jedan od najzaslužnijih za brzu predaju Hemofarma bio je Milan Gurović koji je u prvih 13 minuta utakmice postigao 14 poena, bez promašaja iz igre. Hemofarm je za šest minuta druge četvrtine postigao samo četiri poena, dok su sa druge strane ½crveno-beli½ pucali iz svih oružja i već u 16. minutu bilo je poznato kome će biti uručen trofej namenjen pobedniku Kupa. Zvezda je vodila sa 44:19, pa ni očekivano opuštanje u domaćem timu koje je potom usledilo, nije moglo da ugrozi trijumf.

Dragojlovic i Vrajt

Poslednji trzaj Vrščana dogodio se sredinom treće četvrtine, kada su prišli na minus 13 (53:40), ali je usledio kontraudar ½crveno-belih½. Jeretin i Raičević su preuzeili stvari u svoje ruke i bili tvorci serije od 14:0 kojom je Zvezda stigla do 27 poena prednosti na kraju treće četvrtine (67:40) i tako stavila tačku na ovu utakmicu.

Dzerod Henderson na finalnom mecu

Milan Gurović je pored brojnih medalja osvojenih sa reprezentacijom dočekao i prvi domaći trofej u dresu Crvene zvezde:

Gurovic sa trofejom

– Mislim da smo zasluženo osvojili Kup. Igrali smo 40 minuta koncentrisano, borbeno, dali sve od sebe i pobeda nije izostala. Igramo odlično od početka sezone, ovo je prvi trofej i nećemo se zaustaviti na njemu, rekao je Gurović posle utakmice.