Kastiljo 53’, Burzanović 90’ – Mihajlov 39’, Bajić 57’, Marinković 67’, Lazetić 86’

Žuti kartoni: Ðorðević, Kastiljo, Trišović – Tomić, Maletić, Mihajlov, Bajić
    Crveni kartoni: Tomić (posle izmene), Trišović

Crvena zvezda: Ranðelović, Basta, Anðelković (Tadeu 68’), Gaj, Ðorðević, Kastiljo, Milovanović, Koroman (Purović 68’), Georgijev (Trišović 46’), Burzanović, Ðokić.

Partizan: Kralj, Rukavina, Bajić, Mihajlov, Lomić, Tomić (Zajić 55’), Smiljanić, Maletić, Lazić, Marinković (Jovetić 79’), Lazetić.

Fudbaleri Partizana do nogu su potukli Crvenu zvezdu u 128. večitom derbiju i tako posle punih 10 godina zabeležili pobedu na “Marakani”. Partizan je poslednji put trijumfovao na “Marakani” 21. septembra 1996. godine u 105. večitom derbiju, a poslednji put je savladao večitog rivala još 14. aprila 2001, kada je bilo 2:1 za “crno-bele” u Humskoj.

Radost igraca Partizana

Već od samog početka utakmice izabranici Miroslava Ðukića preuzeli su inicijativu, dok su igrači Dušana Bajevića delovali pomalo zbunjeno i ograničili se uglavnom na defanzivu. Mladi sudija Spasić odmah je stavio do znanja igračima oba tima da neće dozvoliti grubu igru, pa je dosuðivao prekršaje za svaki iole oštriji start.

Djokic i Bajic u duelu

Iseckana igra nije meðutim sprečila Partizan da prvi doðe u priliku u 11. minutu. “Crveno-beli” su loše postavili ofsajd zamku, a Rukavina je uspeo da pronaðe Lazetića koji je usamljen šutirao pored stative. Prvu iole ozbiljniju šansu Zvezda je imala u 19. minutu, kada je na kratko uspela da se oslobodi pritiska “crno-belih”. Usledio je i prvi korner za domaćina, ali bez veće opasnosti po gol Kralja.

Lazic u prodoru

Sa druge strane, Lazić je uputio sjajnu loptu ka Tomiću koji je uputio šut za koji su mnogi mislili da će završiti u mreži, ali je Basta sjajno uklizao i sprečio gotovo siguran pogodak. Milovanović je dva puta pokušao da iznenadi Kralja iz slobodnih udaraca, ali je slao lopte ka severnoj tribini stadiona, posle čega je usledio novi pritisak Partizana.

Mihajlov postize prvi gol na mecu

Školski izveden korner Lomića sa desne strane prihvatio je Mihajlov, koji je ostavljen od čuvara Ðokića nesmetano glavom šutirao i sa 8-9 metara pogodio suprotan ugao gola Ranðelovića, koji je u ovom slučaju bio nemoćan.

Radost Mihajlova nakon postignutog gola

Nervoza u redovima našeg šampiona tada je došla do kulminacije, pa je Koroman potpuno nerezonski napao Smiljanića posle jednog bezazlenog prekršaja. Dva puta je Koroman nasrnuo na Smiljanića, da bi mu se priključio i Milovanović koji je pritrčao i poneo se kao baraba.

Maletic i Milovanovic u duelu

Pritisak “crveno-belih” iz finiša prvog poluvremena nastavljen je i posle pauze. Umesto Georgijeva koji nije ostavio naročito pozitivan utisak u prvih 45 minuta, na terenu se našao Trišović, ali je ipak Partizan ponovo došao do šanse. Lazetić se sjajno oslobodio Ðorðevića, postigao pogodak, ali je pomoćni sudija Kašanski podigao zastavicu pa je ostalo 0:1.

Trenutak kada Kastiljo postize gol za Zvezdu

Kao u scenariju za dobar triler, umesto prekinute radosti Partizana usledilo je slavlje na “severu”. Trišović je iz slobodnog udarca ubacio loptu u kazneni prostor, Kralj kratko odbio loptu, a usamljeni Kastiljo smestio je pod prečku za izjednačenje – 1:1.

Zaustavljeni Trisovic

Meðutim, umesto da rezultatski povratak kruniše nastavkom ofanzive, Bajević je ponovo naredio svojim igračima da se povuku u rovove, što je manje od pet minuta kasnije omogućilo Bajiću da ponovo dovede Partizan u voðstvo. Ðokić i Kastiljo nisu uspeli da izbace loptu iz svog kaznenog prostora, a istovremeno su zaboravili na Bajića koji je natrčao na “slobodnu” loptu i plasirao je pored nemoćnog Ranðelovića u mrežu.

tomic i Burzanovi cu duelu

Kastiljo je ponovo bio u prilici na drugoj strani, ali je Zvezda ponovo dozvolila “crno-belima” da uvećaju voðstvo. Odbrana domaćina potpuno je zakazala i u 67. minutu kada je Zajić šutirao, Ranðelović nogama uspeo da spreči pogodak, ali je potpuno usamljeni Marinković natrčao na ovaj “odbitak” i postigao pogodak za 1:3.

Lazetic u prodoru

Veliku priliku za smanjenje rezultata imali su Ðokić i Purović posle greške golmana Kralja, ali je lopta otišla preko gola, a zatim je usledio bar petominutni prekid zbog korner zastavice koja je bila spržena od brojnih baklji.. Zamena je brzo pronaðena, ali sudija Spasić nije želeo da nastavi igru sa štapom kod kornera, već je tražio pravu zastavicu na njegovom vrhu. Potrajalo je dok redari iz magacina nisu doneli novu, kompletnu zastavicu, ali ni ovaj prinudni predah nije pomogao “crveno-belima”.

Losa Zvezda

Potpuno indisponirana odbrana “crveno-belih” još jednom je dozvolila da joj se Lazetić zavuče “iza leða”, uðe u kazneni prostor i dubinsku loptu sa desetak metara plasira pored nemoćnog Ranðelovića.

Strelac prvog gola, Mihajlov

Istina, “crveno-beli” su bili tada oslabljeni zbog drugog (opravdanog) žutog kartona Trišoviću, ali je do kraja susreta Partizan je mogao da povede i sa 1:5, da bi Ranðelović sprečio pravu blamažu. Burzanović je iskoristio opuštenost “crno-belih” i postigao pogodak za konačnih 2:4, ali je to bila slaba uteha za igrače Zvezde koji ne samo da su prikazali dosadnu, neinventivnu i nefudbalsku igru, već su i do nogu potučeni od strane najljućeg rivala i to na svom bunjištu.