Gledalaca: 6.018
    Sudije: Muhvić (Hrvatska), Belošević i Jovčić (Srbija)

Partizan: Tepić 9, Bogdanović 10, Kecman 12, Bakić, Borovnjak, Tripković 19, Velčković 6, Perović 2, Peković 13, Drobnjak 10, Božić 2, Kamings 11.

FMP: Teodosić 13, Cvetković 11, Ðerasimović 7, Erceg 19, Labović 10, Popović, Krstović 6, Mićić 2, Protić 5, Todorović, Žigeranović 2, Samardžiski 7.

Partizan i FMP nisu ponovili kvalitetnu partiju kao u prvom finalnom meču odigranom u Železniku, ali ni večerašnjem susretu nije nedostajalo uzbuðenja i neizvesnoti koji krase velika finala. Još jednom su “crno-beli” bili bolji, srećniji i spretniji u završnici i na kraju stigli do trofeja koji im je nedostajao u vitrinama.

Pobdnici NLB lige, kosarkasi Partizana

Partizan je kontrolisao rezultat u većem delu utakmice, odbijao napada “pantera” koji opet nisu odustajali od namere da izbore “majstoricu”. Prvu osetniju prednost “crno-beli” su stekli u finišu prve četvrtine, kada je Tripković sa pet uzastopnih poena pokrenuo seriju svog tima od 13:1, pa je prvi period okončan dvocifrenom prednošću Partizana (27:17).

Bozic prima prsten od Lorbeka

Ekipa iz Železnika je uhvatila priključak odmah na početku druge četvrtine. Partizan četiri minuta nije uspeo da postigne koš, što su “panteri” iskoristili da predvoðeni Teodosićem i Cvetkovićem priðu na minus 2 (14. minut – 27:25). Ponovo je Tripković bio zadužen za “buðenje” svog tima, a posle tehničke greške dosuðene Krstoviću, “crno-beli” su se “odlepili” na plus 9 (19. minut – 42:33). FMP u finišu prvog poluvremena pravi seriju od 6:0 i na odmor odlazi sa samo 4 poena zaostatka (43:39).

Pekovic i Tripkovic

U nastavku utakmice voðena je rovovska borba u kojoj je Partizanova prednost varirala od dva do sedam poena, da bi sredinom četvrte deonice FMP uhvatio pravi ritam. Iako je Teodosić pet minuta pre kraja morao da napusti igru zbog pet ličnih grešaka, “panteri” su zbili redove i zahvaljujući velikoj borbenosti, ali i raspoloženom Ercegu držali rezultatski priključak, sve do 37. minuta, kada je Ðerasimović trojkom doveo FMP u voðstvo (76:78).

Kosta pod kosem FMP-a

“Crno-beli” nisu izgubili glavu i najpre je Kecman koji je fauliran u pokušaju šuta za tri poena, sa linije slobodnih bacanja vratio voðstvo svom timu, da bi potom Kamings trojkom iz ugla povećao na 82:78. Usledila je tehnička greška Laboviću, koja je i definitivno srušila snove “pantera” da mogu da izbore treći meč, a Partizanu utabala stazu do šampionskog prstena.