Srbija – Moldavija 1:1, penalima 7:6
    Petković 31’ – Pisla 88’

Srbija: Stefanović, Jovanović, Petković, Tomović, Kačar, Gulan, Fejsa, Sulejmani, Tošić, Babović, Ðurðić. Igrali su još: Kaluðerović, Radovanović, Perić, Tadić, Skopljak.

Moldavija: Čebanu, Erhan, Adronič, Bolohan, Dolgov, Kostrov, Franiz, Kojočari, Rudak, Turčan, Suvorov. Igrali su još: Kasain, Štrbu, Ionija, Pisla, Levandovski, Zislis, Maksim.

Stadion: Viktorija Banikova. Gledalaca:250. Sudija: (Izrael). Žuti kartoni: Petković (Srbija).

Strelci iz jedanesteraca: 0:1 – Zislis, (0:1 – Gulan), (0:1 Pisla), 1:1 – Radovanović, 1:2 – Dolgov, 2:2 – Ðurðić, 2:3 – Bologan, 3:3 – Tomović, 3:4 – Kojočari, 4:4 – Kaluðerović, 4:5 – Rudak, 5:5 – Kačar, (5:5 – Maksim promašaj), (5:5 – Tadić), 5:6 – Kostrov, 6:6 – Perić, (6:6 – Erhan), 7:6 – Jovanović.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije je zabeležila pobedu u polufinalu memorijalnog turnira “Valerij Lobanovski” koji se održava u ukrajinskom glavnom gradu Kijevu.

Srbija je tek posle boljeg izvoðenja penala pobedila Moldaviju sa 7:6, a meč je posle 90 minuta igre završen 1:1. “Orlići” su poveli u 30. minutu efektnim pogotkom Nikole Petkovića, bivšeg defanzivca Vojvodine, a sada turskog Genčlerbirligija.

U drugom poluvremenu su Moldavci sve vreme napadali, mogli čak i da preokrenu, ali su se propisno ispromašivali. Konačan rezultat je postavio Danu u 88. minutu. Gol odluke u penal seriji za našu reprezentaciju postigao je Marko Jovanović.

U finalnoj utakmici u četvrtak, izabranici selektora Krčmarevića sastaće se boljim iz duela izmeðu Ukrajine i Izraela. U tom meču u sastavu sigurno neće biti Sulejmanija i Petkovića koji moraju da se vrate u svoje timove.