Partizan Igokea – Vojvodina Srbijagas 81:65
    (15:10, 24:14, 20:26, 22:15)

Partizan: Palasio 14, Tepić 9, Riznić, Kecman 5, Balaban, Borovnjak 4, Veličković 8 (10 skokova), Tapušković, Peković 17, Vitkovac 11, Ðurković 4, Božić 5.

Vojvodina: Ivanović 12, Duvnjak, Golubović 11, Peković 2, Lekić 2, Paunić, Marković 3, Nemet 13, Bajić, Ðorðević 10, Bojović 12, Pavković.

U premijernoj utakmici NLB lige košarkaši Partizana su sa pola snage stigli do pobede nad Vojvodinom. Novosaðani su bili ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini, ali su već u drugom periodu “crno-beli” stekli dvocifrenu prednost koju su održavali do kraja utakmice.

Duvnjak na mecu protiv Partizana

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Peković sa 17, Palasio sa 14 i Vitkovac sa 11 poena, a u Vojvodini Nemet sa 13 i Ivanović i Bojović sa po 12 poena.

Partizan je preuzeo kontrolu rezultata u finišu prve četvrtine, kada je serijom do 11:0 prevazišao nervozu i nepovezanu igru sa početka utakmice. “Lale” su pružale otpor još koji minut u drugom period, a potom je usledila još jedna serija “parnog valjka” za dvocifrenu prednost. U 15. minutu crno-beli su vodili sa 26:13, a njihova prednost nekoliko puta je iznosila i po 19 poena.

Palacio na mecu protiv Vojvodine

Sve što su košarkaši Vojvodine do kraja utakmice uspeli da učine bio je prilazak na devet poena minusa u finišu treće četvrtine (59:50), ali su usledile tri dobre odbrane Partizana iz kojih su se otvorili kontranapadi i Novosaðani su još jednom bili u nokdaunu iz kog se nisu izvukli do kraja susreta.

Meč je odigran u tužnoj atmosferi poluosvetljenog “Pionira”, u kojem nije bilo ni interneta, ni statistike, pred jedva nešto više od 500 gledalaca, koji su došli da vide novi tim aktuelnog šampiona Srbije i regionalnog takmičenja. Novajlije, Palasio i Vitkovac, su kao i ostali igrači trenera Vujoševića pružili solidnu partiju, ali svima je jasno da su crno-beli daleko od željene igre i forme.

Detalj sa meca Partizan - Vojvodina

– Rezultatom sam zadovoljan, ali u našoj igri je bilo dosta praznih minuta što je i normalno za početak sezone kada je ekipa u jakom trenažnom procesu, rekao je posle utakmice Duško Vujošević.

Pekovic na mecu protiv Vojvodine

Upitan da oceni igru novih igrača, trener Partizana je rekao:

– Palasio je pravi plej, koji dolazi posle duže pauze i trebaće mu još vremena da pruži sve što od njega očekujemo. I njemu će biti lakše kada se razigraju ostali igrači.

Borovnjak na mecu protiv Vojvodine

Trener Vojvodine Ivica Mavrenski je čestitao Partizanu na pobedi i dodao:

– Utakmica je bila rešena u prvom poluvremenu. Mi smo u trećoj četvrtini naizgled uspela da se vratimo, ali to je bilo sve od nas večeras. Partizan je dominirao u skoku, dozvolili smo im i mnogo lakih poena i to je presudilo. Okrećemo se narednoj utakmici u kojoj nas očekuje Crvena zvezda.