FMP – Partizan 90:80
    (22:15, 22:27, 22:20, 24:18)

FMP: Stefanović, Ðerasimović 13, Erceg 5, Labović 12, Lazić, Krstović 18, Mačvan 5, Protić 6, Mićić, Žigeranović 2, Samardžiski 26, Čović 1.

Partizan: Palasio 15, Tepić 18 , Riznić, Kecman 4, Balaban, Borovnjak 6, Tripković 7, Veličković 5, Peković 20, Vitkovac 5, Ðurković, Božić.

U derbiju 3. kola NLB lige košarkaši FMP-a su pred oko 1.500 gledalaca u Železniku savladali Partizan sa 90:80. U još jednom uzbudljivom okršaju „pantera“ i crno-belih, koji je obilovao preokretima, FMP je u poslednjih pet minuta utakmice slomio otpor aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja.

Najzaslužniji za trijumf ekipe iz Železnika bili su Samardžiski sa 26 poena i Krstović sa 18, a u ključnim trenucima utakmice probudio se i Labović koji je svojih 12 poena postigao u poslednjoj četvrtini. U Partizanu, koji je doživeo prvi poraz u NLB ligi, najefikasniji su bili Peković sa 20, Tepić sa 18 i Palasio sa 15 poena.

Radost igraca FMP-a

Početak i kraj utakmice ubedljivo su pripali „panterima“ i to se ispostavilo kao odlučujuće. Domaćin je agresivnom igrom na startu meča došao do serije od 10:0, posle koje je poveo sa 14:5 i do samog finiša prvog poluvremena Partizan nije uspeo da stigne tu prednost. FMP je, zahvaljujući pre svega odličnom šutu za tri poena, u kojem je prednjačio Krstović, imao i 15 poena prednosti (15. minut – 37:22), ali su crno-beli uspeli da konsoliduju svoje redove.

Milton Palacio  na mecu FMP - Partizan

Posle serije trojki „pantera“ (6/10 u prvih 13 minuta), Partizan je zaigrao mnogo čvršće u odbrani i domaćin četiri poslednja minuta u prvom poluvremenu nije postigao koš iz igre. Na drugoj strani, razigrali su se Peković i Tepić i usledila je serija crno-belih od 15:3, kojom je do velikog odmora istopljena prednost FMP-a (44:42).

Filip Covic na mecu FMP - Partizan

Na početku treće četvrtine najraspoloženiji igrač Partizan Peković, brzo ulazi u problem sa ličnim greškama, ali i pored toga i praktično simultanke Samardžiskog pod obručima, Partizan je uspevao da drži priključak. Ekipa Duška Vujoševića je čak u 26. minutu došla do voðstva (54:56), ali je Krstović posle duže pauze pogodio trojku i vratio sigurnost svom timu.

Samardzic  na mecu FMP - Partizan

Potpuno izjednačena borba vodila se do sredine poslednjeg perioda, kada je, do tog trenutka neprimetni Dragan Labović, izrastao u igrača odluke. Partizanov plejmejker Palasio je izgubio dve lopte za redom, usledili su kontranapadi „pantera“ koje su realizovali Samardžiski i Labović i domaći tim je tri minuta pre kraja ponovo imao značajnu prednost od devet poena (82:73), koju crno-beli nisu uspeli da ugroze.