“Valjak” pregazio “zmajčeke”

Olimpija – Partizan Igokea 60:83
    (14:20, 11:23, 18:15, 17:25)

NLB LigaMnogo lakše nego što se očekivalo košarkaši Partizana su zabeležili pobedu na gostovanju u Ljubljani. U derbiju 11. kola NLB lige crno-beli su savladali Olimpiju rezultatom 83:60 i zadržali čelnu poziciju na tabeli.

„Parni valjak“ je zagospodario „Tivolijem“ sredinom prve četvrtine i do kraja utakmice dominirao u svim segmentima igre. U desetoj pobedi srpskog šampiona u regionalnom takmičenju najefikasniji su bili Peković sa 16, Tripković sa 14 i Kecman sa 13 poena. Kod „zmajčeka“ su bolji od ostalih bili Dragič sa 16 i Hukić sa 12 poena.

Duel dva evroligaša nije doneo neizvesnost, pošto je beogradski tim bio mnogo raspoloženiji za igru. Domaćin, koji je ove sezone pred svojim navijačima savladao Olimpijakos i moskovski CSKA, bio je ravnopravan rival samo u prvom periodu igre. Od sredine prve četvrtine Partizan je počeo da pravi razliku u svoju korist, da bi u 15. minutu, posle trojke Kecmana prvi put stigao do dvocifrenog voðstva (22:32), koje nije ispuštao do kraja utakmice.

U finišu druge četvrtine, posle tehničke greške dosuðene treneru Ljubljančana Bečiroviču, crno-beli stižu do plus 19 (24:43) i već tada se mogao naslutit pobednik. Olimpija je samo u jednom periodu treće četvrtine pojačanom agresivnošću zapretila preokretom. „Zmajčeki“ su mini serijom od 6:0 prišli na 13 poena zaostatka (38:51), ali su brzo ostali bez daha. Dve dobre odbrane crno-beli i trojka Tripkovića, odbili su napad domaćeg tima i doneli Partizanu 20 poena prednosti (38:58), pa je poslednja četvrtina bila puka formalnost.

Razvoj dogaðaja na parketu omogućio je Dušku Vujoševiću da razmišlja i o sledećoj utakmici svog tima u Evroligi. Tako su, pored Vitkovca, koji je ostao u Beogradu i ostali nosioci igre crno-belih protiv Olimpije više odmarali nego što su igrali. Nešto veću minutažu dobili su i iskoristili Milošević (7 poena) i Borovnjak (9 poena), a na kraju šansu su dobili Riznić i Ðurković. Konačan rezultat potvrðuje da se Vujoševićevo „mešanje karata“ nije osetilo na igru crno-belih koji su nastavili seriju pobeda u regionalnom takmičenju.