Partizan drži vrh

Vojvodina – Partizan 84:86
    (22:18, 15:23, 21:22, 26:23)

NLB LigaKošarkaši Partizana trijumfovali su nad Vojvodinom u Novom Sadu u susretu 14. kola NLB lige. “Crno-beli” imali su dosta muke da “pod kontrolu” stave raspoložene Novosaðane, a kada im je to i pošlo za rukom, nikako nisu uspevali da prelome susret.

Vojvoðani su dobro počeli meč i posle pet minuta igre već su vodili sa 16:10. “Crno-beli” nisu uspevali da pronaðu svoj ritam i, kao i u mnogim utakmicama u Evropi, kao da su prespavali početak susreta. Vojvodina je povela i sa 37:30, što je delovalo poput budilnika na igrače Partizana. Usledila je ubedljiva serija od 0:11 (37:41) krajem prvog poluvremena posle čega je susret ušao u rezultatski egal.

Voðena je velika borba na startu drugog dela igre, da bi “crno-beli” novom serijom od 0:7, sredinom treće četvrtine, dobili prostora za potpuni preokret (49:55). Gosti iz Beograda, meðutim, nisu imali snage za potpuni preokret. Vojvodina je hvatala priključak i u 32. minutu uspela je i da izjednači (65:65), ali su sada Novosaðani bili ti koji nisu imali snage da preokrenu meč u svoju korist.

Kada je Peković nešto više od dva minuta kraja zakucao za 74:80, to kao da je i “zakucalo” nade Novosaðana da bi mogli do trijumfa. Pokušali su košarkaši Vojvodine da posle trojke Ivanovića za 80:82 u penal završnici doðu do preokreta, ali im to nije pošlo za rukom. Paunić je u poslednjim sekundama promašio šut za tri poena koji je mogao da donese pobedu, koja je umesto toga otišla u Beograd.

“Crno-beli” su dominirali u skoku, pošto su zabeležili 34 “table”, od čega 11 u napadu, dok su se Novosaðani zaustavili na 18 skokova. Znatno bolji skok i iskustvo u presudnim trenucima omogućili su izabranicima Duška Vujoševića da na kraju ipak trijumfuju, uz 23 poena Palasija, 13 Veličkovića i po 10 Kecmana i Pekovića. Kod Vojvodine su najefikasniji bili Ðorðević sa 21, Golubović sa 16 i Nemet sa 15 poena.