Partizan slavio u “Morači”

Budućnost – Partizan Igokea 64:68
    (14:18, 22:21, 10:15, 18:14)

NLB LigaKošarkaši Partizana su u 23. kolu NLB lige savladali Budućnost u Podgorici sa 68:64 i tako praktično obezbedili prvo mesto u regionalnom takmičenju pred plej-of.

Crno-beli su bili u stalnom voðstvu od sredine prve četvrtine, ali su i Podgoričani u finišu utakmice imali šansu da preokrenu rezultat. Ipak, u ključnim trenucima dvojica danas najboljih pojedinaca u redovima Partizana, Milton Palasio i Nikola Peković su rešili pitanje pobednika.

“Ðetići” su odlično počeli utakmicu i posle pet minuta igre vodili sa 7:2. Vujošević je bio primoran da zatraži minut odmora, a posle toga u igru uvede Pekovića i Tepića i rezultat je brzo preokrenut. Serijom od 14:2, crno-beli u 8. minutu stižu od prednosti od 7 poena (9:16) i preuzimaju kontrolu igre.

Beogradski tim nije briljirao, ali je igrao koliko je trebalo da bi bio u stalnom voðstvu, koje su Podgoričani praktično samo jednom ugrozili, kada su pred kraj druge četvrtine izjednačili na 34:34. Crno-beli su ipak na odmor otišli sa tri poena prednosti, a zatim na početku treće četvrtine ponovo otišli na plus 7 (36:43).

Budućnost je u trećem periodu u igri održavao Nemanja Gordić, koji je u tom delu utakmice postigao 8 od 10 poena svog tima. Partizan je, pre svega igrom u odbrani, stigao do voðstva od osam poena, ali nije uspevao da napravi dvocifrenu razliku.

Početak poslednje deonice protekao je u promašajima na obe strane, pa je posle skoro četiri minuta igre u četvrtoj četvrtini bilo 2:0 za Budućnost. Palasio je prekinuo Partizanovu apstinenciju u napadu, ali se “ðetići” nisu predavali. Podgoričani, koji su za 35. minuta igre postigli dve trojke iz 19 pokušaja, uspeli su preko Maraša i Popovića dva uzastopna napada da završe preciznim šutevima za tri poena i priðu na samo dva poena zaostatka (58:60).

U samoj završnici košarkaši Budućnosti su ipak promašili nekoliko otvorenih šuteva, a na drugoj strani Palasio i Peković su poentirali posle ofanzivnih skokova i tako obezbedili trijumf crno-belima.

Palasio je sa 18 poena bio najefikasniji akter utakmice, Peković je imao učinak od 15 poena i 10 skokova, a Veličković je dodao 11 poena. Kod Podgoričana su najefikasniji bili Gordić sa 12 i Maraš sa 10 poena.