Crvena zvezda: Ranðelović, Ninkov, Anðelković, Gaj, Tomović, Kastiljo, Milovanović, Milijaš, Burzanović (83’ Misdongard), Tričkovski (80’ Tričkovski), Jestrović

Partizan: M.Božović, Jovanović, Obradović, Knežević, Ðorðević, Ednilson, Maletić, Lazić (84’ Tošić), Moreira, Jovetić, Dijara (90’ Čadikovski)

Gledalaca: oko 15.000
    Sudija: Ninoslav Spasić (Surdulica)
    Žuti kartoni: Milovanović, Gaj – Jovanović, Ednilson, Ðorðević

Fudbaleri Partizana izborili su plasman u finale Lav kupa Srbije u kome će snage odmeriti sa ekipom Zemuna. “Crno-beli” su u uzbudljivoj, ali ne i kvalitetnoj utakmici, bili bolji od Crvene zvezde koja posle 10 godina neće igrati u finalu nacionalnog kup takmičenja.

Nakon što su neočekivano lako stekli lepu prednost u prvom poluvremenu, fudbaleri Partizana su je u nastavku još lakše prokockali, ali su na kraju imali dovoljno znanja i sreće da zabeleže pobedu. Zvezda na kraju nema za čim da žali osim za nepriznatim golom Milijaša u 70. minutu.

“Crno-beli” su pobedu obezbedili praktično već u prvom poluvremenu, ne toliko zahvaljujući svojoj dobroj igri koliko lošoj Crvene zvezde. Domaći su imali mnogo više loptu u svom posedu, ali za 45 minuta nisu bili ni blizu da iole ugroze gol Mladena Božovića.

Radost Dijare

Partizan je veoma dobro zatvorio prilaze svom golu i maksimalno iskoristio greške odbrane “crveno-belih” za sigurno voðstvo. Mreža golmana Ranðelovića načeta je u 13. minutu posle lepe i jednostavne akcije koju je započeo Ednilson, nastavio odlični proigravanjem Jovetić, a završio Dijara koji je pobegao svojim čuvarima, imao dovoljno vremena da namesti loptu i iz trka je sa 13-14 metara zakuca pod prečku.

Navijaci Partizana

Samo tri minuta kasnije prednost Partizana mogla je da bude udvostručena. Zaspali su vezni red i odbrana Zvezde, gosti su imali situaciju tri na dva, ali je šut Moreire posle dodavanja Jovetića na gol liniji zaustavio Tomović.

Radost Jovetica

Mladi štoper “crveno-belih” je u 22. minutu bio tragičar. Ponovo je upućena dubinska lopta u sredinu, Tomović se okliznuo što je iskoristio Dijara da doðe do lopte i preciznim udarcem sa dvadesetak metara smesti loptu u donji desni ugao gola tima sa “Marakane”.

“Delije” su do 27. minuta ćutale i transparentima izražavale svoj stav povodom navijačkog nasilja koje sve više uzima maha. Mnogi su pomislili da će njihovo navijanje prodrmati pulene trenera Jankovića, ali to se nije dogodilo ni u naznakama, a sudeći po viðenom stekao se utisak da ni u nastavku neće biti bolje.

Odbrana “crveno-belih” delovala je na momente panično. Ninkov je pravio nepotrebne prekršaje, Anðelkovića kao da nije ni bilo, Tomović preplašen posle niza grešaka. U veznom redu bilo je jasno uočljivo odsustvo bilo kakve ideje pa nije čudno što napadači nisu dobili nijednu upotrebljivu loptu. Tričkovski osim truda i želje nije pokazao ništa, a Jestrović je već po običaju delovao tromo, nezainteresovano i nervozno.

“Crveno-beli” daleko agresivnije ulaze u nastavak utakmice, ali njihovi napadi su pomalo bezglavi i stihijski pa gosti imaju dosta prostora za kontranapade. Posle jednog od njih Maletić je pobegao po desnoj strani, centrirao ka Dijari, ali Senegalac nije uspeo da zahvati loptu kraj nespretnog Ninkova.

Polako je Crvena zvezda dolazila do igre, a na ruku joj je išlo što protivnik deluje indoletno. I samo za petnaestak minuta domaći su uspeli da doðu do izjednačenja prethodno u nekoliko navrata stvorivši paniku u odbrani Partizana koja je ponovo pokazala da je najslabiji deo tima.

Koreografija navijaca Zvezde

Igrao se 54. minut kada je dosuðen slobodan udarac za Zvezdu kraj desne aut linije. Milijaš je centrirao, odbrana Partizana slabo reagovala, lopta je stigla do Burzanovića kojem sa 6-7 metara nije bilo teško da savlada Božovića. Od tog trenutka Zvezda potpuno dominira i sledeći gol visi u vazduhu.

Dejan Milovanovic na mecu polufinala kupa protiv Partizana

U 60. minutu kapiten Milovanović dobro šutira iz slobodnog udarca sa 25 metara, Božović uspeva samo da odbije loptu i to pravo na nogu Anðelkoviću koji iz dobre pozicije sa desetak metara šutira iz prve, ali visoko preko gola. Nastavili su domaći fudbaleri da kidišu ka golu i inicijativa im se isplatila u 67. minutu.

Moreira i Jovetic proslavljaju prolazak u finale

Bila je gužva pred Božovićevim golom, Milijaš je kraj smušene odbrane protivnika raspalio sa desetak metara i pogodio prečku, ali je imao sreću da mu se lopta odbije u noge. Proigrao je Jestrovića kojem je preostalo samo da sa peterca smesti loptu u praznu mrežu.

Radost igraca Partizana nakon prolaska u finale kupa

Tri minuta kasnije Milijaš donosi preokret. Lopta je kroz sredinu upućena u kazneni prostor, odbrana Partizana je ponovo bila neodlučna i Milijašu nije bilo teško da savlada nesigurnog Mladena Božovića. Meðutim, sudija Spasić je na signalizaciju svog pomoćnika procenio da je reč o ofsajdu i gol nije priznat. Čini se da su “crveno-beli” oštećeni u toj situaciji.

Poruka navijaca

Zvezda u završnici meča polako gubi dah, ali Partizan ne rizikuje previše u želji da povrati voðstvo. Ipak, uspeo je u tome i to po receptu kojim su “crveno-beli” stigli do izjednačenja. Obradović je centrirao iz slobodnog udarca sa leve strane, Dijara krajnjim naporom uspeo da doturi loptu do Jovetića koji je bio sasvim sam na 10 metara od gola i nije mu bilo teško da postigne pogodak.

Primljeni pogodak potpuno je šokirao izabranike trenera Jankovića. Pokušavali su dugim loptama što pre da doðu do gola protivnika i kroz gužve u šesnaestercu izbore izvoðenje jedanaesteraca, ali za tako nešto nisu imali snage. Partizan je sada u poziciji da preotme “duplu krunu” Crvenoj zvezdi jer će za protivnika u finalu imati drugoligašku ekipu Zemuna, a u prvenstvu ima solidna tri boda prednosti u odnosu na “crveno-bele”.