Partizan: Božović, Stevanović, Ðorðević, Knežević, Obradović, Žuka (Ljajić 87’), Lazić, Bogunović (Marinković 72’), Moreira, Paunović (Petrović 81’), Dijara

Inter Baku: Simeonov, Robinov, Zagorac (Abasov 67’), Ismailov, Gurbanov, Imamalijev, Zlatanov, Ljevin, Petrović, Elvin Mamadov, Ksaga

Stadion: Partizana, gledalaca oko 25.000

Sudija: Sezar Munjiz Fernandez (Španija)

Žuti kartoni: Moreira, Stevanović, Obradović (Partizan) – Rahimov (Inter Baku)

Liga sampionaFudbaleri Partizana plasirali su se u završnu kvalifikacionu rundu Lige šampiona nakon što su, posle 1:1 u Bakuu, savladali azerbejdžanski Inter sa 2:0.

Pred više od 20.000 gledalaca u Humskoj “crno-beli” isprva nisu pružili partiju kakvu su njihove pristalice priželjkivale, ali su posle salvi zvižduka kojima su ispraćeni na predah u nastavku podigli nivo igre i potvrdili plasman u treće kolo kvalifikacija u kome će naredne sedmice u Beogradu, a dve nedelje kasnije i u Istanbulu, igrati sa Fenerbahčeom.

Da će se teško doći do najavljene rapsodije domaćih, kako je to nagoveštavao sportski direktor Ivan Tomić, fudbaleri Partizana su pokazali u prvom poluvremenu kada su, za partiju koju su pružili u tih 45 minuta, ispraćeni povicima sa tribina “Igrate k'o p…” ali i glasnom željom svih prisutnih: “Hoćemo pobedu!”. Na osnovu viðenog do odlaska na predah ne može se, istini za volju, reći ni da su Azerbejdžanci zaslužili neku visoku ocenu, ali kako je tema dana u našoj zemlji bilo pitanje “Kakvom igrom će Partizan do dvomeča sa Fenerbahčeom?” logično je i bilo što se od prvaka Srbije očekivalo daleko više.

Dijar ana mecu protiv Intera

Početak je, meðutim, bio obećavajuć. Već u drugom minutu Obradovićevo dugo dijagonalno proigravanje Dijara je iskoristio za oštar centaršut sa desnog krila, ali je golman Simeonov intervenisao ispred Lazića koji ga je tom prilikom zakačio kopačkom po glavi. Nije to zasmetalo bugarskom čuvaru mreže da nastavi da igra, a koliko je posla imao za prvih sat vremena – verovatno bi ga dobro obavio i da je pomenuti sudar bio žešći.

Navijaci Partizana

Partizan je, sa druge strane, posle nepreciznog pokušaja Bogunovića iskosa sa leve strane u osmom minutu čekao gotovo dvadeset minuta do naredne šanse, kada se Bogunović našao u ulozi asistenta prilikom “skraćenog kornera”. Iskusni defanzivac Ðorðević je glavom, sa šest metara, poslao “bubamaru” pravo u suparničkog golmana, a sličan ishod je imao i udarac glavom Paunovića u 38. minutu kada je lopta otišla daleko od željenog mesta. Kako je to bilo sve viðeno pred golom Simeonova u prvom delu utakmice i ne čude povici “grobara”, kao i glasni zvižduci sa svih tribina jer se od “crno-belih” očekivalo daleko bolje izdanje.

Rados tMarinkovica i Dijare

Ekipa iz Bakua nije srljala ni u početnih, niti u drugih 45 minuta već je strpljivo čekala grešku rivala. Jedna takva umalo nije bila kobna po ekipu Slaviše Jokanovića u 50. minutu kada je Gurbanov došao do lopte na 10-ak metara od Božovića, a iako je uspeo da je pošalje pored čuvara mreže Partizana, tik iza njegovih leða na pravom mestu se našao Obradović. Videći da se gosti uopšte ne šale, a da se njegovi saigrači muče u napadu, Žuka kao da je rešio da uzme stvari u svoje ruke. Posle kombinacije Lazića i Dijare upravo je, iz drugog plana, natrčao Brazilac u crno-belom dresu a onda “bubamaru” neodbranjivo poslao u mrežu za 1:0 i veliku radost “grobara”.

U narednih deset minuta rezultat je mogao da se promeni dva puta. Najpre zbog Paunovićeve šanse, kada je njegov novi udarac glavom golman Intera odlično ukrotio, a potom je Mamedovu ostavljeno previše prostora što on nije iskoristio za dovoljno precizan šut, iako mu je pokušaj bio više nego dobar. Dileme oko pobednika, ako ih je uopšte i bilo posle Žukine bravure, otklonio je Dijara u 83. minutu.

Strelac prvog gola, Zuka

Moreira je, posle slabih 45 minuta u kojima se previše odlučivao na solo-akcije, pokazao svoje ubojito oružje sedam minuta pre kraja, kada je odlično proigrao svog tamnoputog saigrača. Iako prvi Dijarin šut nije bio pretežak zadatak za Simeonova, lopta je došla do rezerviste Nenada Marinkovića koji je lucidno, lobom, pokušao da zatrese mrežu Azerbejdžanaca. To što je lopta pogodila stativu bio je razlog samo za kratak uzdah svih na tribinama, jer je najprisebniji bio Lamine Dijara koji je postavio konačnih Partizan – Inter 2:0.