Srpske nade bolje od Švedske

Srbija – Švedska 1:0 (0:0)
    Ljajić 85’

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskoj utakmici odigranoj u Kruševcu selekciju Švedske sa 1:0. Iako u timu selektora Krčmarevića nije bilo junaka trijumfa nad Maðarskom, Kačara i Sulejmanija, kao ni Zorana Tošića, srpske nade su bile mnogo bolji rival od Šveðana, koji su domaćini narednog Evropskog prvenstva.

Stalnu terensku inicijativu „orlići“ su mogli da krunišu i ubedljivijom pobedom, da su iskoristili brojne prilike, ali je i gol Adema Ljajića u finišu utakmice bio dovoljan za trijumf.

U većem delu utakmice igra se odvijala na polovini gostiju, a seriju prilika za naši tim otvorio je Predrag Pavlović u 4. minutu. Usledile su šanse kapitena Smiljanića, pa odličan šut Bogdanovića i slaba reakcija Filipa Ðorðevića posle centaršuta Gulana, ali se u prvom poluvremenu rezultat nije menjao.

Na početku drugog dela utakmice Šveðani su iz prve opasnije akcije postigli gol, ali je Vernblum pre nego što je savladao Brkića loptu umirio rukom, pa je pogodak opravdano poništen.

Najbolji pojedinac današnje utakmice Dušan Tadić bio je stalna opasnost po švedsku odbranu. Mladi fudbaler Vojvodine poigravao se sa svojim čuvarima po levoj strani, a njegovi driblinzi dizali su malobrojnu publiku na noge. Posle nekoliko uspešnih akcija i centaršuteva Tadića, koje u gol nisu uspeli da pretvore Mutavdžić, Aleksić i Pejčinović, usledio je trenutak odluke.

Tadić je u 85. minutu po ko zna koji put izašao kao pobednik iz duela sa defanzivcima Švedske, uputio odličan centaršut, a Adem Ljajić sa pet metara glavom zatresao mrežu i postavio konačan rezultat.