Remi “orlića” na startu turnira u Kataru

Srbija – Ujedinjeni Arapski Emirati 1:1 (1:0)
    Trajković 11’ – Marzuk 90+4’

Srbija: Živković – Blagojević, Brković, Trajković, Milenović (od 53.Brežančić) – Medojević, Miloš Nikolić, Ignjovski – Perović (od 77.Spasojević), Milojević (od 42.Pršo), Milić.

U.A.E: Mahmud – Al Said, Marzuk, Džamil, Aziz Mohamed – Išak, Ešmael (od 67.Salem), Aziz Husain, Esa (od 46.Abdul Rahman) – Harib Mohamed (od 59.S.Said).

Fudbalska reprezentacija Srbije do 20 godina startovala je remijem na meðunarodnom turniru “Katar 2009”. Izabranici selektora Aleksandra Stanojevića su u prvom kolu protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata igrali nerešeno – 1:1 (1:0).

“Orlićima” je pobeda izmakla za svega nekoliko sekundi, jer je protivnik izjednačio u četvrtom minutu nadoknade golom Mohameda Marzuka. Naša selekcija prikazala je u većem delu susreta veoma dobru i kvalitetnu igru, iako je u pojedinim trenucima bilo primetno da se većina reprezentativaca nalazi u početnoj fazi priprema, dok je rival u punoj takmičarskoj formi i intenzivno se priprema za Prvenstvo sveta u ovom uzrastu.

Prvih dvadesetak minuta u potpunosti je pripalo Srbiji, koja je u tom periodu i došla do vodećeg gola preko Branislava Trajkovića. Igrao se 11. minut kada je Milojević dobro izveo prekid sa desne strane na drugu stativu, loptu je prihvatio Perović, šutirao iz prve, golman Emirata je intervenisao, ali je Trajković bio najbliži i najprisebniji donevši prednost našoj selekciji. Pre toga, gol su pokušali da ugroze Milić i Perović, ali je čuvar mreže “šeika” bio oprezan…

U nastavku susreta viðena je veoma borbena i taktički dobra igra na obe strane, ali nije bilo izrazitih prilika za gol, ako se izuzmu sporadični šutevi Ignjovskog (59) Abdul Rahmana (80.minut) koji nisu predstavljali realnu opasnost. Kada se činilo da će tri boda ipak ostati našoj selekciji usledio je neočekivan šut Marzuka sa tridesetak metara i lopta je završila u mreži Živkovića za konačnih 1:1.

Naša selekcija u drugom kolu turnira sastaće se u utorak 13. januara sa Sirijom koja je u prvoj utakmici naše grupe iznenadila Japan i slavila sa 1:0. “Orlićima” je posle današnjeg ishoda veoma važno da dobiju Siriju ukoliko žele da se plasiraju na jedno od prva dva mesta i uðu u polufinale.