Srbija: Brkić, Pejčinović, Gulan, Tomović, Vuković, Fejsa, Smiljanić, Matić (75’ Tadić), Tošić, Milinković, Veljović (46’ Ðorðević)

Ukrajina: Ribka, Vovkodav, Matvejev, Kurilov, Bidlovski (86’ Zaharevič), Sahnjevič, Fedorčuk (80’ Bili), Rodina, Postupalenko (88’ D.Zozulja), R.Zozulja (90’ Novak), Jermolenko

Gledalaca: oko 4.000
    Sudija: Boško Jovanetić
    Žuti karton: Smiljanić – Ribka

Pogledajte šansu Milinkovića i promašeni penal

Mlade reprezentacije Srbije i Ukrajine odigrale su bez golova u prijateljskom duelu u Jagodini. Bila je ovo prva od dve provere “orlića” pred odlazak na Evropsko prvenstvo, a selektor naše selekcije Slobodan Krčmarević ne može da bude previše zadovoljan izdanjem svojih izabranika. Bio je ovo prilično slab meč sa vrlo malo pravih akcija i šansi za golove u kojem su “orlići” imali nešto više od igre, ali najbolju šansu za gol su propustili gosti u 80, minutu kada je golman Brkić odbranio penal.

“Orlići” su imali inicijativu u prvih 45 minuta, ali su dosta teško dolazili do pravih šansi za gol. Mogao je Milinković u dva navrata da ugrozi ozbiljnije golmana Ribku, a Zoran Tošić je iz slobodnog udarca u 28. minutu bio neprecizan. Upravo je Tošić ostavio najjači utisak u tom delu igre i bilo je primetno da je za par meseci u Mančester Junajtedu izuzetno napredovao. Delovao je znatno sigurnije i jače nego pre, bio je vrlo opasan po desnom boku, i uopšte je njegova igra delovala daleko jednostavnija nego pre samo nekoliko meseci.

Ukrajinci su retko napadali, ali su presingom na poslednju liniju našeg tima stvarali dosta problema pošto su izabranici selektora Krčmarevića sa dosta poteškoća “iznosili” loptu. Gosti su uspeli da uglavnom osujete prodore selekcije Srbije po bokovima i silom prilika sve češći pokušaji naših fudbalera da kroz sredinu doðu do šanse zavrašavali su se bez uspeha.

Do odlaska na odmor su zapretili još Fedorčuk i Tomović udarcima sa tridesetak metara, ali su Brkić i Ribka lako zaustavili te šuteve. Generalno gledano publika na stadionu nije mogla da bude zadovoljna viðenim izuzimajući nekoliko Tošićevih poteza u prvih 20 minuta.

U nastavku susreta su pri pripretili gosti. nakon centaršuta iz slobodnog udarca, Rodina je ostao sam na 6-7 metara od gola, šutirao glavom, ali je lopta odskakutala tik pored gola. U drugom poluvremenu se igralo još sporije nego u prvom i delovalo je već posle petnaestak minuta kao da svi jedva čekaju sudija odsvira kraj.

Publiku je probudio Tošić u 62. minutu udarcem sa oko 25 metara, ali je Ribka odbranio. I osam minuta kasnije je igrač Mančester Junajteda oprobao udarac, ovoga puta iz slobodnog udarca, ali je lopta fijuknula kraj leve stative ukrajinskog gola. Čak je i Tošić u nastavku meča prikazao znatno lošiju igru prečesto “daveći” loptu.

I dalje je u igri naše selekcije bilo primetno bilo kakve ideje igrača veznog reda, pa stoga i nije bilo čudno odsustvo bilo kakvih prilika. Konačno, u 76. minutu viðena je prava šansa za “orliće”. Ðorðević je iskoristio grešku ukrajinske odbrane, idealno proigrao Milinkovića, a ovaj je bio sam pred golom i šutirao pravo u golmana. Ribka se istakao i u sledećem minutu kada je odbranio Smiljanićev udarac glavom nakon još jednog dodavanja Ðorðevića.

I baš u trenucima kada je reprezentacija Srbije sabila protivnika pred gol, u 79. minutu sevnula je kontra preko Zozulje kojeg je u šesnaestercu oborio Smiljanić i dosuðen je penal. Jermolenko je izveo najstrožu kaznu, ali je Brkić uspeo da odbije loptu. Jermolenko je ponovo tukao, ali je pogodio prečku i rezultat je stao nepromenjen.

Poslednjih desetak minuta se vodila otvorena borba, ali sa previše grešaka i meč je završen najnepopularnijim rezultatom. Poslednju proveru pred nastupe na Evropskom prvenstvu naši mladi reprezentativci imaće u sredu 1. aprila u Kragujevcu protiv selekcije Rumunije.