Srbija: Brkić, Tomović, Pejčinović, Vuković, Gulan, Smiljanić, Matić, Tadić (59’ Veljović), Tošić (74’ Perović), Tomić (46’ Ðorðević), Milinković

Rumunija: Lungu, Barbajanu (53’ Paukatalin) , Barbu, Ilie, Kaman, Jorga (68’ Jonesku), Kostea (53’ Zaharija), Bacfalvi, Ganea (68’ Krivilesku), Torže (84’ Stojan), Ganðoveanu (68’ Rusesku)

Stadion: Čika Dača (Kragujevac)
    Gledalaca: oko 8000
    Sudija: Ninoslav Spasić (Srbija)
    Žuti kartoni: Smiljanić, Tomović, Matić – Barbu, Barbajanu

Fudbalski savez SrbijeMlada reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi vršnjake iz Rumunije u prijateljskom meču odigranom u Kragujevcu. “Orlići” su dominirali celim tokom meča, ali nisu uspeli da materijalizuju bolju igru i veći broj prilika.

Ako za meč protiv Ukrajine, odigran u petak u Jagodini, može da se kaže da je bio duel dve izjednačene selekcije, naša reprezentacija je bila daleko bolji u današnjem duelu protiv Rumunije. Najbolju priliku da naš tim dovede u voðstvo propustio je Tošić koji nije realizovao penal, da bi Rumuni svoju jedinu priliku iskoristili i na kraju izborili za njih zadovoljavajućih 1:1.

Mladi reprezentativci Srbije od samog početka meča preuzeli su potpunu kontrolu. Rumuni nijednog trenutka nisu uspeli da ugroze gol Brkića, dok su “orlići” uglavnom pokušavali da udarcima sa distance savladaju rumunskog golmana.

Zoran Tošić u šestom minutu ne uspeva dobro da zahvati loptu makazicama, posle centaršuta sa leve strane, pa njegov udarac umesto u golu Rumuna završava u autu. Fudbaler Mančester Junajteda imao je priliku samo četiri munta kasnije da sa njegove pozicije iz slobodnog udarca uradi nešto više ali njegov udarac stiže samo do živog zida, na odbijenu lotu natrčava kapiten Smiljanić, ali i njegov šut Rumuni uspešno “amortizuju”.

U nastavku utakmice nastavljaju se furiozni napadi naše reprezentacije, pa u periodu od 13. do 19. minuta Matić, Tadić, Gulan i Tomović propuštaju priliku da se upišu u listu strelaca.

Mladi fudbaler Partizana Nemanja Tomić našao se u prilici pošto su ga Rumuni ostavili samog u kaznenom prostoru, ali ipak jedan odbrambeni fudbaler stiže da omete Tomića i da ga spreči u nameri da savlada golmana Lungua.

Nemanja Matić je u 23. i 26. minutu imao priliku da se proslavi. Prvo je nakon solo prodora solidno šutirao ka golu protivnika, ali Lugu se ponovo ističe, da bi samo tri minuta kasnije posle centaršuta sa desne strane Matić nadskočio centarhalfa, ali njegov udarac sa peterca ide preko gola Rumuna.

Do kraja prvog poluvremena “orlići” su držali loptu u svom posedu, ali ozbiljnih prilika pred golom istočnih komšija nije bilo.

Na početku drugog poluvremena selektor Srbije Slobodan Krčmarević umesto Tomića uvodi u igru Filipa Ðorðevića i menja formaciju tako što Milinkoviću u špicu napada dodaje i napadača Nanta. I već na početku drugog dela mogla je da se isplati promena Krčmareviću. Prvo je Ðorðević izašao sam pred golmana Rumuna, obilazi ga, ali odlazi suviše u stranu i ta prilika propada.

Posle sledećeg napada Ðorðevića, koji je opet izašao sam pred gol Rumuna i nakon čega ga centarhalf Rumuna ruši sudija Spasić dosuðuje jedanaesterac za Srbiju. Meðutim, najbolju priliku ne koristi Zoran Tošić. Njegov udarac završava tik pored desne stativa gola Lungua.

Samo nekoliko minuta kasnije Rumuni prvi put ozbiljnije ugrožavaju gol reprezentacije Srbije i nakon duela Tomovića i Toržea dosuðen je još jedan penal, ovog puta za Rumune. Za razliku od Tošića, Ganðoveanu realizuju najstrožu kaznu i dovodi Rumune u voðstvo.

Meðutim u 59. minutu nakon odlično izvedenog prekida Matić odlično skače na “drugoj” stativi vreća lotu do Ðorðevića koji praktično, pomalo nespretno, unosi loptu u gol Rumuna i poravnanava rezultat na 1:1. Nakon izjednačenja Krčarević još više pojačava napad uvodeći Veljovića umesto Tadića i napadač Kluža je već posle nekoliko trenutaka mogao da donese prednost Srbiji, ali golman Rumuna brani njegov udarac sa distance.

Kao i u prvih 45 minuta, druga polovina drugog poluvremena protekla je bez ozbiljnijih prilika na obe strane, da bi u 90. minutu Slavko Perović sa svega pet metara šutirao pored gola propustivši priliku da donese pobedu “orlićima”. Dobru priliku posle kornera u 93. minutu propustio je i Rade Veljović, ali je lopta posle njegovog udarca pogodila stativu.