KRAJ: Partizan – Jagodina 4:0 (3:0)

FK PartizanFudbaleri Partizana u 19. kolu Jelen Superlige dočekuju Jagodinu. Posle pobede Zvezde u Borči crno-beli imaju samo tri boda prednosti u odnosu na večitog rivala, a otežavajuća okolnost za njih je i što će Jagodince dočekati pred praznim tribinama stadiona u Humskoj.

Pratite sa nama dešavanja na utakmici Partizan – Jagodina uz direktan livetekst prenos Sportske centrale.

Ekipe će nastupiti u sledećim sastavima:

Partizan: Stojković, Aksentijević, Volkov, Rnić, Ivanov, Kamara, Babović, Ilić, Vukić, Eduardo, Dijara.

Rezerve: Petrović, Miljković, Stanković, Tomić, Marković, Ninković, Smiljanić.

Jagodina: Šimić, Nikodijević, Projić, Tomić, Ilić, Marjanović, Krstić, Kostić, Gogić, Ðenić, Mudrinski.

Rezerve: Zdravković, Kabusalam, Milenković, Stojanović, Filipović, Živanović, Vukmirović.

Avram Grant je u odnosu na utakmicu sa OFK Beogradom napravio tri promene u startnoj postavi. Aksentijević je dobio prednost u odnosu na Miljkovića, Saša Ilić počinje umesto Tomića, a prvi put u prolećnom delu prvenstva utakmicu će početi Eduardo, dok je Lazar Marković na klupi.

Prvo poluvreme:

1’ Sudija Boško Jovanetić iz Užica dao je znak da utakmica počne.

1’ GOOOOL!!! 1:0 – Saša Ilić. Aksentijević je centrirao, izbačena je lopta iz kaznenog prostora a Saša Ilić volejom sa 18 metara postiže gol posle 48 sekundi igre.

3’ Ime kapitena Partizana Saše Ilića prvo je ispisano na novom semaforu u Humskoj.

4’ Eduardo Pašeko šutira sa desetak metara, Šimić jedva spasava svoj gol.

8’ Pokušao je Babović da pronaðe Dijaru, Senegalac za korak sporiji od golmana Jagodine.

10’ GOOOOOL!!! 2:0 – Dijara. Eduardo je odlično prošao po levoj strani, još bolje centrirao pa Dijari nije bilo teško da sa nekoliko metara zatrese mrežu.

14’ Neobično efikasni crno-beli. Tri šanse, dva gola za deset minuta, kao da im prija što igraju pred praznim stadionom.

16’ Gosti su došli do daha posle šokantnog početka, ali je i dalje Partizan taj koji vodi igru.

17’ Poništen je gol Partizana. Eduardo je bio strelac, a čini se da je Jovanetić bez razloga poništio gol jer Brazilac nije bio u ofsajdu, a ni pomoćnik to nije signalizirao.

18’ Sudija je “izmislio” faul Babovića pre gola, Eduardu se neda da se upiše u strelce.

20’ Velika šansa za Partizan. Ponovo je Eduardo pronašao Dijaru, koji pokušava glavom, ali Šimić vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

22’ Stoprocentna šansa za Eduarda. Aksentijević je servirao loptu Brazilcu, koji je jedva dobacio do gola sa 4 metra.

26’ Period mirnije igre. Partizan nema razloga da srlja, a Jagodina iako gubi sa 2:0 ne može ili ne zna da napadne.

28’ Oštar start Rnića, faulirao je Mudrinskog i provukao se bez žutog kartona.

35’ Pokušavaju gosti presingom na sredini terena da otupe Partizanove napade i to im za sada uspeva.

38’ Potpuno je pao ritam igre. Jagodinci pokušavaju da napadnu, čak su uputili i jedan udarac prema golu Stojkovića. Na drugoj strani Eduardo glavom šalje loptu pored gola, posle centaršuta Aksentijevića.

42’ Korner za Jagodinu. Marjanović centrira, Stojković boksuje, bez uzbuðenja.

44’ GOOOOOL!!! – 3:0 – Dijara. Aksentijević je ponovo uputio odličan centaršut sa desne strane, Eduardo zakačio glavom loptu, koja je došla do Dijare, a ovaj iz prve levicom zakucao u mrežu.

Kraj prvog poluvremena

46’ Izmena u Jagodini na početku drugog poluvremena, umesto Mudrinskog u igri je Stojanović.

49’ Jagodina je nešto ambicioznija na početku drugog poluvremena, ostaje da se vidi da li će to biti dovoljno da se ugrozi Stojković.

50’ Strašan šut Gogića sa 25 metara, PREČKA je sačuvala gol Partizana.

52’ Poklon korner za Partizan od Nikodijevića. Na drugoj strani čini se da se još trese prečka posle bombe Gogića. Ništa ozbiljnije crno-beli nisu uspeli da urade posle kornera.

54’ GOOOOOL!!! 4:0 – Saša Ilić. Gol neuobičajen za kapitena crno-belih, bomba sa 18 metara, kroz ruke Šimiću.

59’ Volkov je ostao na zemlji, izgleda da je iskrenuo skočni zglob.

60’ Morao je Volkov da napusti teren, zamenio ga je Stanković. Maler za crno-bele pred derbi, kada se zna da je i Lazevski povreðen.

62’ Volkov je iznet sa terena, a po njegovoj reakciji čini se da je u pitanju teža povreda. Nova izmena u Jagodini, Milenković menja Ðelića.

67’ Lepa akcija Vukića, udarac iskosa, Šimić nogom brani.

68’ El Monir menja Kostića, Libijac na terenu u dresu Jagodine.

71’ Evo prilike za Jagodinu, slobodan udarac na 25 metara. Loše izvedeno.

72’ Stojković je poklonio loptu Jagodincima, ali se odmah iskupio odbranivši šut El Manira.

74’ Tomić menja Babovića u Partizanu.

77’ Eduardo ustupa mesto u timu Milanu Smiljaniću. Dobro prvo poluvreme za Brazilca, u drugom se nije video.

80’ Očekivano, igrači oba tima jedva čekaju kraj utakmice. Partizan je brzo rešio pitanje pobednika i rutinski privodi kraju posao.

81’ Evo malo uzbuðenja. Šutira Smiljanić sa 25 metara, ali je neprecizan.

82’ Jovanetić je poništio još jedan gol Partizana. Ovoga puta opravdano, jer je Saša Ilić pre nego što je ubacio loptu u mrežu, loptu primirio rukom.

84’ Evo još jedne potvrde da je Volkov teže povreðen. Kola hitne pomoći u ovim trenucima odvoze levog beka crno-belih u bolnicu.

88’ Partizan je malo dodao gas u završnici. Šunjaju se crno-beli oko šesnaesterca domaćina, ali su udarci Vukića i Tomića izblokirani.

90’ Jovanetić je produžio utakmicu za tri minuta.

90'+2 Prekombinovali su crno-beli. Dijara do Smiljanića, koji pokušava petom da vrati do Ilića, ali se preračunao. U nastavku akcije šutira Tomić, a Šimić brani.