Rad: Danilović, Milošević, Vitas (Æirković od 78′), Mitrović, Leković, Pršo (Jovanović od 83′), Gnjatić (Ljubinković od 70′), Čaušić, Luka, Kojić, Perović.

Partizan: Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Lazevski, Jojić, Smiljanić, Ilić, Ninković (Tomić od 46′), L. Marković (S.Marković od 69′), Zabija (Mitrović od 60′).

Žuti kartoni: Perović, Leković, Ljubinković – S.Marković
Crveni karton: Čaušić u 79. minutu

U derbiju 9. kola Jelen Superlige fudbaleri Partizana su pred oko 2.000 gledalaca na Vračaru savladali Rad, minimalnim rezultatom.

Detalj sa utakmice Rad - Partizan

Prvi i treći tim na tabeli su odigrali uspavanku, koju je već u 10. minutu odlučio gol Ivana Ivanova. Od tog trenutka crno-beli su čuvali prednost, Rad jalovo napadao, ali je u finišu utakmice, iako sa igračem manje, imao priliku da izbegne poraz.

Vladimir Vermezović je napravio nekoliko prinudnih izmena za današnju utakmicu, pa su šansu u sredini terena dobili Smiljanić i Jojić, umesto standardnih Kamare i Saše Markovića, dok je novu priliku dobio Zabija. Obostrano otvorena igra u uvodnim minutima obećavala je mnogo bolje izdanje dva tima iz vrha tabele, ali je rano voðstvo crno-belih, čini se, uticalo da ritam igre opadne.

Već u 10. minutu Ninković je idealno izveo slobodan udarac, iskosa sa desne strane, a Ivanov bio najviši u skoku i u svom stilu glavom zatresao mrežu. Posle voðstva, crno-beli su prepustili prividnu inicijativu „graðevinarima“ i vrebali svoju šansu iz kontranapada. Iako se igralo u sporom ritmu, u prvom poluvremenu viðeno je nekoliko zanimljivih situacija pred oba gola.

Rad je pretio preko Kojića, koji je danas zaustavljen od štopera Partizana, a crno-beli su imali svoje šanse preko Ninkovića i kapitena Saše Ilića, ali je i golman „graðevinara“ Danilović, pokazao da je raspoložen.

U nastavku utakmice tempo igre je dodatno opaao, a Rad svoju inicijativu nije uspeo da kruniše ozbiljnijim napadom. Na drugoj strani crno-beli su mogli da reše utakmicu preko Jojića, koji je u 50. minutu sjajno umirio loptu grudima i odmah šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Danilović odličnom reakcijom sačuvao mrežu. Imao je Jojić još dve poluprilike, pre nego što je Vermezović, dvadesetak minuta pre kraja odlučio da pojača vezni red i umesto Lazara Markovića u igru uveo Sašu Markovića.

Na drugoj strani Nikolić je pojačao napad, uvoðenjem Ljubinkovića, i očekivala opšta ofanziva „graðevinara“. U 73. minutu Luka je imao prvu od dve stopostotne šanse, ali je sa 7-8 metara šutirao preko gola. Šest minuta kasnije Rad je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Čaušić dobio crveni karton zbog udaranja Mitrovića.

Partizan se povukao i imao nekoliko kontranapada, koje su Saša Marković i Jojić mogli da bolje da završe. Njihove neiskorišćene šanse mogao je da kazni Predrag Luka u 88. minutu, kada je posle solo akcije snažno šutirao sa desetak metara, ali je Petrović uspeo da izbaci loptu u korner.