Array

Ana iz ponora do pobede

Ana Ivanović – Anželik Kerber 3:6, 6:3, 7:6(8)

Ana Ivanović je savladala Anželik Kerber i plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Dubaiju, pošto je spasila meč loptu, preokrenula rezultat i na kraju trijumfovala u taj-brejku.

Ana Ivanović u Dubaiju

Srpska teniserka je loše ušla u meč i dozvolila je Nemici da brzo dobija prvi set sa 6:3. Posle saveta od trenera Nemanje Kostića Ana je zaigrala znatno bolje u drugoj deonici i uzvratila je Kerberovoj istom merom.

Treći set tako je morao da odlučuje o pobednici, a nakon što su obe teniserke izgubile po servis Ana je imala veliku priliku pri voðstvu 6:5 na servis Kerber koja je gubila sa 0:40. Tri meč lopte Ana ipak nije uspela da iskoristi, Nemica se izvukla i uvela meč u taj-brejk.

To kao da je naljutilo Anu koja je povela sa ubedljivih 5:1 i nalazila se na dva poena od osvojanja meča, ali je umesto toga ponovo stigla nervoza i Kerber je to iskoristila da izjednači na 5:5, a zatim i doðe do svoje prve meč lopte. Ipak, ovoga puta je Ana bila ta koja je imala mirne živce i uspela je da odbrani tu meč loptu, a zatim reši taj-brejk sa 10:8 u svoju korist.

Ana će u drugom kolu Dubaija igrati sa Venus Vilijams.