Francuska okončala islandsku bajku [VIDEO]

Francuska – Island 5:2 (4:0)
    Žiru 12', 59', Pogba 20', Pajet 43', Grizman 45' – Sigtorson 56', Bjarnason 84'

Francuska je brutalno prekinula bajku Islanđana i zaustavila ih u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Pred 80.000 gledalaca na stadionu "Francuska" u Sen Deniju, "trikolori" su u potpunosti nadigrali Island i izborili se za polufinale sa Nemačkom.

Domaćin Evropskog prvenstva je brzo i mnogo lakše nego što se očekivalo stekao veliku prednost. U 12. minutu Mautidi je asistirao Žiruu, koji šutira iskosa sa leve strane i loptu šalje kroz noge golmana Haldersona u mrežu.

Detalj sa utakmice Francuska - Island

Osam minuta kasnije Grizman je izveo korner, Pogba bio najviši u skoku i glavom zakucao loptu u gol za 2:0. Potpuni slom Islanda dogodio se u finišu prvog poluvremena. U 43. minutu Pajet je odbijenu loptu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora sproveo u mrežu, a dva minuta kasnije Žiru je petom proigrao Grizmana koji lobuje golmana za 4:0.

U drugom poluvremenu, shodno rezultatu, viđena je mnogo opuštenija igra. Sigtorsno je u 56. minutu postigao počasni gol za Island, ali je samo tri minuta kasnije Žiru iskoristio lošu intervenciju odbrane i golmana rivala i po drugi put se upisao u strelce.

Do kraja utakmice Francuzi su, utisak je, više razmišljali o polufinalu, Island je igrao svoju igru i upornost se isplatila u 84. minutu, kada je Bjarnason savladao Lorisa za konačnih 5:2.

Francuska će 7. jula u Marseju igrati polufinale protiv Nemačke, a dan ranije u Lionu se sastaju Portugalija i Vels.