Poraz za kraj, rukometašice Srbije devete u Evropi

Ženska rukometna reprezentacija Srbije porazom je završila učešće na Evropskom prvenstvu. Srpkinje su u trećem kolu druge faze takmičena poražene od Francuske sa  28:21 (15:12).

Francuskinje su od početka utakmice bile u vođstvu, koje je naš tim nekoliko puta stizao, ali nije imao snage za preokret. Kakva-takva nada za Srbiju postojala je do 50. minuta, kada je zaostatak bio tri gola (23:20), ali su u poslednjih deset minuta izabranice Dragice Đurić ostale bez daha.

Najefikasnija u duelu sa Francuskom bila je Jovana Stoiljković sa šest golova, pet je dala Sladjana Pop-Lazić, a po tri Kristina Liščević i Željka Nikolić. Pobednički tim su predvodile Kamil Ajglon i Estel Nze Minko sa po šest pogodaka.

Srbija je završila peta u Grupi dva druge faze sa tri boda, a ukupno deveta na kontinentalnom šampionatu u Švedskoj.

Francuska se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva, gde će joj protivnik biti Norveška. Drugi par čine Holandija i Danska.