Dortmund do boda sa desetoricom, ali Hofenhajm je i dalje neporažen

Odličnu utakmicu videli smo u duelu Hofenhajma i Borusije iz Dortmunda na otvaranju 15. kola Bundeslige.

Već u drugom minutu Mark Ut se dobro ubacio iz drugog plana, predriblao i Vajdenfelera i plasirao loptu u mrežu za vođstvo domaćih. "Milioneri" su brzo uzvratili i izjednačili već u 11. minutu. Dembele je odlično proigrao Marija Gecea, a ovaj udarcem sa petnaestak metara matirao Baumana.

Hofenhajm je ponovo poveo u 20. minutu, izveden je korner, a Sandro Vagner, najbolji strelac domaćih, dobro je reagovao ispred Vajdenfelera i loptu samo okrznuo glavom što je bilo dovoljno da prevari golmana gostiju.

Dortmund je u 41. minutu ostao sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton zaradio Marko Rojs. Samo minut kasnije Vagner je mogao ponovo da se upiše u strelce, ali je za malo bio neprecizan.

Vagner je i na startu drugog dela imao veliku šansu ali je uzdrmao samo stativu. Nedugo zatim usledila je kazna, brz kontranapad gostiju i sigurna realizacija Obamejanga za novo izjednačenje i za već 16. gol za reprezentativca Gabona.

Do kraja meča imao je Andrej Kramarić priliku za Hofenhajm, ali je ostalo 2:2 i čini se da su ishodom zadovoljne obe ekipe.

Hofenhajm – Dortmund 2:2 (2:1)