Partizan uspešan u matineu protiv Mornara [VIDEO]

Partizan – Mornar 90:85
(18:22, 21:22, 32:21, 19:20)

Partizan je pobedom otvorio drugi deo prvenstva ABA lige, ali se još jednom mučio sa čvrstom ekipom iz Bara.

U nesvakidašnjem košarkaškom terminu, na koji su klubovi bili prinuđeni zbog zauzetosti hale Aleksandar Nikolić, na tribinama se ipak okupilo skoro 5 000 gledalaca. Oni su pomogli domaćima da zabeleže 11 pobedu u regionalnom takmičenju, dok je crnogorski predstavnik ostao na četiri.

Crno -beli su bolje otvorili utakmicu, postigli pet poena, a prvi koš primili su tek posle 3 i po minuta, Vukota Pavić je tada ubacio trojku. Mnogo problema domaćima stvarao je Ćatić, koji je na početku meča imao četiri skoka u napadu. Na drugoj strani Adin Vrabac je izgubio četiri lopte. Partizan je ipak održavao minimalnu prednost sve do završetka prve deonice, kada je Mornar poenima Radunovića i Tejtuma stigao do vođstva od 4 poena.

Na početku druge četvrtine Barani stiču šest poena viška, koju su dobrim šutem uspevali da održe sve do poluvremena. Odličnu rolu odigrao je Tejtum sa 10 poena, Bakić je imao čak 8 dobrih dodavanja, a Balša Radunović je šutirao bez greške uz 7 postignutih koševa, problem za Mornar bile su 4 lične greške Lamonta Džonsa. Kod Partizana je Marinković ubacio 9 poena, a Hečer 8 uz dve trojke. U igru nije ulazio kapiten Novica Veličković zbog povrede, a Robinson je na početku zadobio posekotinu, zbog koje je meč nastavio sa čalmom na glavi. Gosti su na pauzu otišli sa viškom od 5 poena, 44:39.

Na startu drugog poluvremena u centru pažnje bio je Branislav Ratkovica. Plejmejker Partizana pogodio je dve vezane trojke i doveo do izjednačenja 50:50, zatim je izgubio loptu i napravio nesportsku grešku, pa su gosti opet pobegli na +6, da bi zatim ukrao loptu gostima i poentirao uz faul. Partizan je imao jako loš procenat sa linije slobodnih bacanja, dok su gosti odlišno šutirali za tri poena, pa su posle trojke Mijovića poveli 63:56, četiri minuta pre kraja treće četvrtine.

Kod vođstva gostiju od 8 poena, Marinković je pogodio trojku o tablu, što je pokrenulo neverovatnu seriju Partizana od 14:0, koja je završena trojkom Birčevića na isteku četvrtine za 71:65 za domaće. Mornar nije poentirao skoro četiri minuta, a taj prazan hod, prekinuo je Elis tek posle dva minuta igre u poslednjoj deonici.

Uhvatili su gosti priključak, i stalno su duvali za vrat Partizanu. Tejtum je trojkama približavao Mornar, ali su Pot i Hečer uzvraćali na isti način. Birčević se sjajnim zakucavanjem iskupio za nepotrebnu nesportsku ličnu, i doneo Partizanu prednost od 86:79, dva i po minuta pre kraja, što gosti više nisu uspeli da ugroze.

Kod domaćina Hečer je ubacio 17 poena, Birčević 16 uz 8 skokova, Marinković 14, a Ratkovica 13 koševa. Partizan je dobro šutirao za tri, i pogodio je 12 šuteva iz 24 pokušaja, ali je promašio čak 10 slobodnih bacanja.

U Mornaru Tejtum je bio odličan sa 20 poena, Pavić je ubacio 13, a Elis 10 koševa. Gosti su ubacili 9 trojki iz 21 pokušaja.