Liverpul zatvorio 2016. godinu pobedom u derbiju [VIDEO]

Liverpul – Mančester Siti 1:0 (1:0)
Vajnaldum 8

Liverpul je ostvario značajan trijumf u derbi meču 19. kola Premijer lige.

Puleni Jirgena Klopa savladali su Mančester Siti minimalnim rezultatom na Enfildu, u utakmici koja je obilovala više borbenom nego kvalitetnom igrom.

Liverpul je silovito počeo meč i poveo već u osmom minutu. Adam Lalana je uputio centrašut sa leve strane, a Žoržinjo Vajnaldum je nadskočio Aleksandra Kolarova i fenomenalnim udarcem glavom poslao loptu iza leđa Klaudija Brava. Ispostaviće se da je ovo bio i odlučujući trenutak utakmice.

Do kraja poluvremena nije bilo izrazitih prilika, a "crveni" su bili opasnija ekipa u tom periodu. Uglavnom se igralo između dva šesnaesterca, a izabranici Pepa Gvardiola nisu ozbiljnije ugrozili golmana Simona Minjolea.

Siti je krenuo angažovanije po povratku iz svlačionice. Prvi šut u okvir gola "građani" su uputili tek u 54. minutu, ali udarac Serhia Aguera nije bio dovoljno snažan. Ipak, minut kasnije Siti je imao ozbiljniju šansu, ali je pokušaj Davida Silve završio tik pored stative. Potom je Sterling zamalo zakasnio, ali je Siti dfinitivno preuzeo kontrolu utakmice.

Mančester Siti je napadao, a domaći su pokušavali da udvostruče prednost iz kontranapada preko Roberta Firmina, Sadije Manea i kasnije Divoka Origija. Gvardiola je prvu izmenu izvršio tek u 86. minutu kada je Hesus Navas zamenio Pabla Zabaletu. Ušao je i Keleči Ihenačo, ali nije bilo promene rezultata. Liverpul je uspeo da sigurnom igrom na sredini terena osujeti nalete gostiju i upiše nova tri boda.

Liverpul je drugi na tabeli Premijer lige sa 43 boda iz 19 utakmica, šest bodova manje od prvoplasiranog Čelsija. Mančester Siti je treći sa 39 bodova.