Zvezda zasenila i Fener, Radonjić matirao Obradovića [FOTO+VIDEO]

Crvena zvezda – Fenerbahče 75:73
(23:23, 21:19, 17:17, 14:14)

Crvena zvezda je nastavila da ruši favorite u dvorani "Pionir". U 17. kolu Evrolige crveno-beli su pobedili Fenerbahče sa 75:73, u uzbudljivoj završnici u kojoj su bili smireniji i pametniji od aktuelnog vicešampiona Evrope.

Šahovska partija Dejana Radonjića i Željka Obradovića pripala je strategu srpskog šampiona, a u delo su je sproveli u zavšrnici Čarls Dženkins košem 12 sekundi pre kraja i Ognjen Kuzmić koji je blokirao Juda u poslednjem napadu Fenerbahčea.

U grotlu "Pionira" prava rovovska borba vođena je od prvog do poslednjek trenutka, a na kraju Zvezda je došla do prvog trijumfa u okršajima sa Fenerbahčeom.

U prvom poluvremenu nije bilo većih rezultatskih begova, Radonjić je dosta rotirao, a već u prvih 20 minuta deset Zvezdinih igrača se upisalo u strelce. Minimalnu prednost crveno-beli su poneli na odmor zahvaljujući poenima Diona Tompsona u poslednjem napadu.

Prvu veću razliku stvorio je domaći tim na početku treće deonice. Dve trojke Dženkinsa i koš Dangubića naterali su Obradovića da zatraži tajm-aut, posle kojeg je poentirao i Simonović, za dvocifreno vođstvo Zvezde (54:44).

Fener je odgovorio trojkama Datomea i Bogdanovića, a posle pet poena Jovića, Zvezda je stala u napadu. Slukas i Judo su to kaznili i gosti su stigli do izjednačenja (59:59).

Rezultatska klackalica viđena je i u poslednjoj četvrtini. Fener je poveo sa 63:67, Zvezda odgovorila mini serijom od 6:0 za 69:67 i meč je ušao u neizvesnu završnicu.

Kada je tim iz Istanbula poveo sa 69:73, minut i po pre kraja, činilo se da bodovi odlaze u Tursku, ali se sa tim nije složio pre svih Ognjen Kuzmić. Ekspresno je vratio Zvezdu u život, košem uz faul i iskorišćenim slobodnim bacanjem. Jović je potom bio polovičan sa linije slobodnih bacanja za 73:73. Obradović je tražio tajm-aut, posle kojeg je Kalinić ispalio i promašio brzu trojku.

Na drugoj strani, hladan kao špricer bio je Čarls Dženkins sa 75:73, 14 sekundi pre kraja, a ni novi tajm-aut Željka Obradovića nije doneo ništa novo. Fenerbahče je organizivao poslednji napad na Judoa, kojeg je pod košem sačekao Kuzmić i blokadom zacementirao pobedu Crvene zvezde, devetu ove sezone u Evroligi.

Kuzmić je sa 21 poenom i 8 skokova bio najbolji pojedinac susreta. Dženkins je postigao 14, a Simonović 12 poena.

U Fenerbahčeu su Judo i Datome postigli po 16, a Bogdanović 12 poena.