Pravedan remi na San Mamesu, minimalac Sosijedada, bez golova u Sevilji [VIDEO]

Odličnu utakmicu odigrali su domaći Atletik i madridski Atletiko u 19. kolu španske Primere na San Mamesu.

Već u trećem minutu ''jorgandžije'' su povele. Felipe Luis dodao je do Kokea, a ovaj udarcem izdaleka iznenadio Iraizoza.  Domaći su uzvratili sa dve dobre šanse, ali Inaki Vilijams i Raul Garsija nisu uspeli da savladaju Anhela Moju. Ipak, u 42. minutu Inaki Vilijams je uposlio Lekue Martineza, koji je sa ivice šesnaesterca poslao loptu u mrežu.

Potpuni preokret usledio je u 56. minutu. Tekla je akcija po desnoj strani, Raul Garsija odlično je cetrirao, a Oskar de Markos, koji je bio u naletu, glavom savladao Moju. Muniain je mogao da pečatira pobedu Baskijaca, ali se ovog puta istakao golman Moja. Kazna je usledila u 80. minutu preko Antoana Grizmana, koji je sjajno šutirao sa dvadeset metara u sam desni donji ugao gola Iraizoza, za konačnih 2:2.

Bilbao je ostvario četvrti uzastopni remi, dok je Atletiko prekinuo niz od tri pobede.

Real Sosijedad savladao je Seltu i učvrstio se u vrhu tabele Primere. Gosti iz Viga imali su prvu priliku preko Sista, ali je Karlos Vela dva puta na startu drugog poluvremena propuštao dobre šanse. Jedini gol postigao je Huanmi u 72. minutu, posle kornera, kada se odlično snašao, i iz blizine glavom matirao Alvareza. Nemanja Radoja nije bio u startnoj postavi Selte, a na teren je ušao u 68. minutu utakmice.

Betis i Hihon podelili su bodove u Sevilji igrajući bez golova. Duje Čop je, na svoj način, izveo slobodan udarac u 4. minutu, ali je Antonio Adan odbranio. Argentinac German Pecelja je imao šansu za Betis u 22. minutu, i to bi, uglavnom, bilo sve u ovoj lošoj fudbalskoj predstavi na stadionu Benito Viljamarin. Darko Brašanac igrao je u dresu domaćih do 53. minuta kada ga je zamenio Petros.

Osasuna – Sevilja 3:4 (1:1)
Bilbao – Atletiko Madrid 2:2 (1:1)
Betis – Sporting Hihon 0:0
Sosijedad – Selta 1:0 (0:0)
20:45h Eibar – Barselona