Alaves ide na megdan Barseloni u finalu Kupa kralja

Alaves – Selta 1:0 (0:0) prvi meč 0:0
Mendez 82'

Fudbaleri Alavesa plasirali su se prvi put u finale španskog Kupa kralja, i tako ostvarili najveći uspeh u svojoj istoriji. Oni su večeras u Vitoriji pobedili Seltu 1:0, i zahvaljujući meču bez golova u Vigu, igraće u finalu protiv Barselone.

Gosti su prvi zapretili preko Iaga Aspasa u 11. minutu, ali je uzvratio Perez Ibai u 20. dobrim pokušajem iz slobodnog udarca. Aspas je još jednom ugrozio gol domaćina, ali je njegov šut završio tik iznad prečke.

U drugom poluvremenu je i Danijel Vas mogao da dovede Seltu u vođstvo u 61. minutu, ali je ponovo, nešto kasnije, i Perez Ibai bio u šansi. Poslednju priliku za goste propustio je Pione Sisto u 77. minutu, a onda je došao trenutak odluke. Viktor Kamarasa je u 82. minutu odlično proigrao Edgara Mendeza , koji je pre samo 3 minuta kročio na teren, a ovaj je manirom rasnog strelca prevario golmana Selte Alvareza, i postigao zlata vredan gol za Alaves.

U ekipi iz Vitorije nije bilo naših internacionalca Kataia i Krstičića, dok je Nemanja Radoja odigrao svih 90 minuta za Seltu, ali se nije radovao na kraju.