Kuglica u penal ruletu stala na žuto u Dortmundu, Šalke ubedljiv u Zandhauzenu

Borusija iz Dortmunda, Ajntraht, Šalke i Sportfrojnde Lote, pridružili su se Bajernu, Hamburgeru, Arminiji i Menhengladbahu u četvrtfinalu nemačkog Kupa.

Velika drama viđena je na Signal Iduna parku u Dortmundu, gde su domaći ''milioneri'', tek posle penala, eliminisali berlinsku Hertu. Gosti su poveli golom Salomona Kalua u 27. minutu, a remi domaćima obezbedio je Marko Rojs u 48. Iako su imali više prilika, fudbaleri Borusije nisu uspeli da u 90, a ni posle 120 minuta, dođu do trijumfa, pa se pristupilo izvođenju penala. Berlinci su bili jako nesigurni sa bele tačke, pa je Lustenberger pogodio prečku, a udarce Daride i Kalua zaustavio je golman Burki. Kod ekipe Dortmunda samo je Pulišić bio neprecizan.

Ajtraht iz Frankfurta, dobre igre u prvenstvu, ponavlja i u Kupu. ''Orlovi'' su pobedom u Hanoveru izborili plasman među 8 najboljih, posle preokreta. Hanover je poveo u 57. minutu preko Martina Harnika, ali su gosti za samo četiri minuta postigli dva gola, i stigli do pobede. Prvo je Izraelac Taleb Tavata izjednačio u 62. , a samo 4 minuta nakon toga, Haris Seferović postigao je gol za prolaz dalje.

Šalke je lako savladao člana ''cvajte'', ekipu Zandhauzena, a sav posao završen je u prvih 45 minuta. Do vođstva od 3:0, goste iz Gelzenkirhena doveli su Šof u 38., Kaliđuri u 43. i Naldo u 45. minutu. Domaći su smanjili preko Vutena u 64., ali je ubrzo Konopljanka postavio konačnih 4:1.

Među 8 najboljih u Kupu Nemačke našao se i jedan trećeligaš. Ekipa Sportfrojnde Lote pobedila je Minhen 1860, i izborila se za četvrtfinale. Lindner je u 28. minutu doveo domaće u vođstvo, a sudbinu ''lavova'' zapečatio je Kevin Frajberger u 58. minutu.

Zandhauzen – Šalke 1:4 (0:3)
Lote – 1860 Minhen 2:0 (1:0)
Hanover – Ajntraht 1:2 (0:0)
Borusija(D) – Herta 1:1 (0:1) penalima 3:1