Surova lekcija Partizanovoj mlađariji, Jug prvi finalista Regionalne lige

Jug – Partizan 18:4 (3:1, 6:3, 3:0, 6:0)

Jug: Bijač, Macan 1, Vrlić 2, Lončar 2, Marković 2, Fatović 2, Joković 2, Garsija 3, Perone 3, Ivanković, Pavličević, Benić 1, Obradović, Popadić

Partizan: Dobožanov, Repanović 2, Drašković 2, Lukić, Janković, Lazić, Manojlović, Andrejević, Jakšić, Tanasković, Stojanović, Janković, Belopavlović, Radojević

Želje su jedno, ali je realnost nešto drugo. Vaterpolisti Partizana nisu uspeli da se ozbiljnije suprotstave, u ovom trenutku, za njih prejakoj ekipi dubrovačkog Juga.

Ekipa domaćina, sastavljena od prekaljenih vaterpolo internacionalaca i najboljih hrvatskih igrača, bila je nepremostiva prepreka za golobradi tim našeg šampiona u polufinalu Regionalne vaterpolo lige. Istina, crno- beli su nedavno na svom plivalištu na Banjici savladali Dubrovčane, ali je ovo na Gružu bila jedna sasvim druga priča. Sve u svemu i plasman među četiri najuspešnije ekipe u regionu lep je uspeh za mladi tim Partizana.

Jug je poveo 1:0, golom Peronea, Drašković je izjednačio, a onda su Dubrovčani postigli četiri gola u nizu i već tada, sredinom druge četvrtine, pobednik je bio odlučen.

Crno beli su se držali negde do pred kraj drugog perioda, imali su uglavnom tri gola manjka, da bi se na poluvreme otišlo sa 9:4 za domaćina.

Početak drugog poluvremena samo je do kraja ogolio razliku u kvalitetu. Jug je brzo poveo sa 12:4, pa je trener Vjekoslav Kobešćak izvukao iz igre najbolje pojedince, čuvajući ih za sutrašnje finale, a nešto slično učinio je i strateg Partizana Stefan Ćirić.

Partizan nikako nije uspeo da postigne gol još od rezultata 8:4 za Jug, a Dubrovčani su nastavili da rešetaju Dobožanova. Pet minuta pre kraja bilo je već 16:4 za domaće, a Partizan je zbog tri isključenja ostao i bez najboljeg pojedinca, Nikole Jakšića.

Na kraju je bilo čak 18:4, crno beli nisu postigli nijedan gol u drugom poluvremenu, a pravi je raritet da su se samo dvojica vaterpolista upisala u strelce, Mihajlo Repanović i Radomir Drašković, po dva puta.

U drugom polufinalu sastaju se Jadran Carine iz Herceg Novog i Mladost iz Zagreba.